ZDM – problemy: Wolnica / Św. Wojciech / Hejmowskiego

Zamalowano pasy lewoskrętu z ul. Solnej/Wolnica w Św. Wojciech. Ale zakazu skrętu nie ma. Nie przesunięto też samego skrzyżowania. W tej chwili naturalny ruch samochodowy jest wymuszony po wyłączonym fragmencie jezdni. Nie ma żadnych ostrzeżeń – mieszkańcy pytają o zmiany w komunikacji w tym punkcie. Niepokój budzą także nowa organizacja ruchu na ul. Hejmowskiego, w pobliżu Szkoły Muzycznej.

Wolnica - Św. Wojciech, fot. T. DworekRzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich wyjaśnia, że organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu Wolnicy i Św. Wojciecha nie zmieni się. Będzie jedynie dostosowana do obowiązujących przepisów, zostaną poprawione elementy bezpieczeństwa oraz zapewniony zostanie lepszy wyjazd dla samochodów Państwowej Straży Pożarnej.

Będziemy się tym rozwiązaniom przyglądali – informuje radny Tomasz Dworek

Wolnica - Św. Wojciech, fot. T. Dworek

Mieszkańcy, nauczyciele i uczniowie zwracają także uwagę na nowo wprowadzone zmiany na ulicy Hejmowskiego [przy Solnej] polegające na likwidacji przejścia dla pieszych przy szkole muzycznej.

ZDM wyjaśnia: Likwidacja przejścia nastąpiła w ramach dostosowywania organizacji ruchu w rejonie ulic Solnej i Hejmowskiego do obowiązujących przepisów. Zgodnie z nimi – przejścia dla pieszych nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 100 metrów od siebie (na jednej ulicy). Projekt organizacji ruchu został zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu w czerwcu tego roku.

Rzeczywiście jest to problem, bo wychodząc ze szkoły trzeba teraz przejść przez wyjazd z parkingu strzeżonego. Nie wiem komu to drugie przejście przeszkadzało. Co prawda znajdowało się blisko przejścia przy Solnej, ale pomiędzy nimi jest przecież jeszcze wyjazd z parkingu, więc pasy w tym miejscu były uzasadnione – komentuje radny Marcin Liminowicz

Przejście przy Szkole Muzycznej Hejmowskiego, fot. M. Liminowicz

Więcej na ten temat w Gazecie Wyborczej: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,21152101,dzieci-bez-przejscia-przy-szkole-zdecydowal-tajemniczy-wniosek.html

Share

Zobacz również

1 odpowiedź

  1. Zonk pisze:

    I ta droga ma należać do katgorii GP, G lub Z?!?! Bo do takich dróg odnosi się rozporządzenie. Przecież to powinna być droga lokalna. A i tak mówi że powinno, a nie, że musi być 100m.