Małe Garbary – skokami przez pasy

Na ulicy Garbary trwają prace drogowe, wymiana i utwardzenie nawierzchni. Działania wynikają m.in. w wprowadzenie na tą trasę dużo cięższych niż zwykłe autobusów elektrycznych. Prace prowadzone są na odcinku od Estkowskiego do ul. Długiej.

Korzystając z obecności sprzętu drogowego poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich o naprawę fragmentu przejścia dla pieszych przy Małych Garbarach. Podczas deszczu powstaje tam spora kałuża, która uniemożliwia swobodną komunikację. Należy pamiętać, że to jedno z trudniejszych skrzyżowań. Radni wielokrotnie interweniowali, ostatecznie udało się skrócić czas przejścia.

Niestety Zarząd Dróg Miejskich nie przewiduje w najbliższym czasie naprawy jezdni w tym miejscu, a działania zamierza zaplanować na bliżej nie określoną przyszłość Dyrektor ZDM informuje także, że nie ma możliwości wykorzystania maszyn, bo umowa z wykonawcą nie dotyczy tego fragmentu

Warto byłoby wprowadzić uzupełnienie umowy z wykonawcą, a to pozwoliłoby na mniejsze koszty naprawy niż ściąganie powtórne kosztownych maszyn. Jak jest problem to się go rozwiązuje.

Radni wysłali także pismo do Prezydenta Miasta Poznania z prośbą o informacje, podsumowanie działań koordynatora ds. dostępności przestrzeni publicznej.

Interwencje podjął radny Tomasz Dworek

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *