Pozoranctwo Straży Miejskiej i ZDM

Od jutra ruszają wspólne patrole kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania i strażników miejskich. Ich podstawowym zadaniem będzie sprawdzenie szczelności strefy oraz wskazanie miejsc nielegalnego postoju – informuje w informacji wysłanej do mediów rzecznik Straży Miejskiej.

WP_20150706_10_25_14_ProNiestety, wielu kierujących ryzykuje i najczęściej chcąc ominąć opłatę za postój, pozostawia samochód w miejscu zabronionym. Szacuje się, że w ten sposób parkuje ok. 10 % kierowców, a to z kolei przekłada się na niższe wpływy do budżetu Miasta – czytamy w informacji.

Od miesięcy jako radny wspieram mieszkańców Szyperskiej i Piaskowej w walce z uciążliwością dewelopera, spółki Art. Bud Siódemka. Kierowcy pojazdów obsługujące inwestycję nie tylko nie płacą za strefę, nie tylko naruszają przepisy ruchu drogowego ale także parkują utrudniając przejazd na wąskiej uliczce.

Mieszkańcy bardzo często zgłaszają Straży Miejskiej nielegalnie parkujące auta. Efekty zgłoszeń są żadne. Najczęściej Straż Miejska tłumaczy się, że po przybyciu patrolu pojazdu już nie było. Zazwyczaj jednak strażnicy nie podejmują szybkiej interwencji, albo nic nie widzą.

Przykładem pozoranctwa jest ulica Szyperska i Piaskowa. Zdjęcia mogą wystarczyć za komentarz. To codzienna sytuacja, na jednym ze zdjęć na zakazie postoju i zatrzymywania stoi pojazd ZDM.

Zarząd Dróg Miejskich nie kontroluje natomiast wielkości deklarowanego i rzeczywiście zajętego pasa drogowego. Na przykład, pomimo codziennej obecności kontrolerów strefy przez kilka dni na zarządzanym przez ZDM parkingu przy Piaskowej składowane były materiały budowlane. Dopiero po interwencji radnych ZDM zajął się wykroczeniem.

WP_20150925_10_32_40_Pro

W korespondencji do Rady Osiedla Stare Miasto, komendant Straży Miejskiej Waldemar Matuszewski, w piśmie do wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego deklarował patrole w rejonie ulic Garbary – Szyperska – Piaskowa. Być może takie patrole były, ale ciągle mamy sytuację oszukiwania budżetu miasta i uprzykrzania życia mieszkańcom przez pojazdy obsługujące deweloperską spółkę.

I co na to Straż Miejska, ZDM? Było jak jest! Dlatego zamiast akcji propagandowych – na pokaz – proponuję rzetelne wykonywanie swoich obowiązków przez strażników i urzędników ZARZĄDU Dróg Miejskich. Jest pole do popisu!

 

Share

Zobacz również

6 komentarzy

 1. pyra pisze:

  Panie Dworek budowa już się kończy. Pan nie pamięta, jak budowano TBS, ale wtedy też dla mieszkańców były niedogodności. Te Pańskie niedługo się skończą. A jak Pan widzi samochód na zakazie to zrób zdjęcie i wyślij do SM. Trochę aktywności nikomu jeszcze nie zaszkodziło…. Nawiasem mówiąc ciekawe kto jeszcze zgłasza te parkowania oprócz Pana radnego…. Sądzę, że nikt, tylko Pan radny działa „w imieniu”…

 2. Tomasz Dworek pisze:

  Ależ droga pyro straznik@wp.pl – wydawać by się mogło,że jesteś dobrze poinformowana. Ale niestety manipulujesz faktami. A te są na zdjęciach. Aktywności wskazana – przede wszystkim dla strażników miejskich. Ale przede wszystkim uczciwość. Za parkowanie w centrum się płaci, wiedzą to uczciwi kierowcy, szkoda że nie dewelopera. Przez takie działania nie ma miejskich pieniędzy na inne potrzeby. Poza tym tam jest znak postoju i zatrzymywania.A zapewne pyra jest za tradycyjnym poznańskim porzundkiem! Bo mieszkańcy są „bardzo zadowoleni” z syfu jaki jest na Szyperskiej i Piaskowej. Być może brak szacunku do przestrzegania prawa wynika ze złej sytuacji finansowej uciążliwego przedsiębiorcy. http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/253988

  • pyra pisze:

   Nie ma znaku „zakaz zatrzymywania i postoju”…. Poza tym zdjęcia pokazują w kilku przypadkach miejsca prywatne. O niech pan nie pisze w imieniu mieszkańców, bo jest pan jedyny który nie może patrzeć, że komuś się powodzi i buduje ludziom mieszkania. Mniej zawiści, budowę już kończą.

 3. Tomasz Dworek pisze:

  no to teraz wszystko jasne. Oprócz prywatnej własności jest przestrzeń wspólna, którą należy szanować, a nie tylko wykorzystywać i niszczyć. Ale ja się bardzo cieszę z sukcesu poznańskich przedsiębiorców z którymi współpracuję. Nie mówię cwaniakom, którym się wydaje, że wszystko mogą i żyją kosztem społeczności. Przy okazji proszę o przekazanie informacji dotyczącej posprzątania ulicy Piaskowej i ułożenia chodnika w sposób zgodny z zasadami sztuki. W przeciwieństwie do Pana ja mam kontakt z mieszkańcami, którzy uważają, że są bezsilni. Nie muszą tak uważać. Proszę przy okazji pisać pod nazwiskiem, będzie prościej weryfikować fakty. Zapraszam do kontaktu, chętnie porozmawiam. tomasz@tomaszdworek.pl

  • pyra pisze:

   Niewiele jest jasne. Niestety. Internet daje jednak anonimowość. Dalej, moim zdaniem, uważam, że jest Pan monotematyczny. Mieszkańcy z którymi ma Pan, jak to twierdzi, kontakt wybrali Pana na radnego OSIEDLA STARE MIASTO, a nie jednej czy dwóch ulic. To, ze Panu przeszkadza budowa z garażami wystającymi na wprost Pana okien nie zmieni faktu, że ona się już kończy i czas znaleźć inny cel swoich obserwacji z balkonu. i niech Pana nie zmyli mój e-mail – żyjemy w XXI i jutro mój nic może brzmieć „mieszkaniec Art. Bud7″……
   Apropos opisanych w artykule patroli strażników i kontrolerów strefy parkowania – chyba dobrze, że zaczęli uszczelniać strefę parkowania ? Zaczęli w innej części Poznania, może i dojdą do Szyperskiej….

 4. Tomasz Dworek pisze:

  a ja uważam, że z tymi, którzy nie mają odwagi pod nazwiskiem występować nie powinno się polemizować (wiem pan jest IP i łatwo to namierzyć). Pan ma swoje interesiki. Zamiast smarować elaboraty niech Pan napisze i poda telefon, zadzwonię. Pogadam, jak to Pana tak boli! Jak się Pan tak bardzo wkręca w działalność radnych to łatwo wygooglać czym się zajmuję – w gazetach pan przeczyta i w WTK obejrzy. Tematów jest kilka a Rada Osiedla Stare Miasto działa transparentnie. A Rada znaczy, że się radzi i konsultuje. Stoję po stronie słabszych i mam dla pana wiadomość. Proszę posprzątać ulicę Piaskową, ułożyć chodnik tak jak po swojej stronie i stosować się do reguł współżycia społecznego, to nie będzie pan miał mandatów Straży Miejskiej i ZDM za nielegalne zajmowanie pasa drogowego. Mam raport. Polecam jednak otwartą przyłbicę a nie hejt. Mail ma Pan w poprzednim poście, zawsze można się zdzwonić później i porozmawiać dla dobra wspólnego. Zapraszam.
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3926975,umowa-spoleczna-rozwiaze-problem-poznaniakow-ze-starego-rynku,id,t.html
  http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2015-05-07/laciaty-chodnik-na-polwiejskiej-i-inne-problemy-drogowe
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/6550887,stare-miasto-w-poznaniu-bedzie-jak-nowe-ida-zmiany,2,id,t,sa.html
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/6242526,poznan-to-miasto-drogowych-absurdow,id,t.html
  http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2015-09-08/kebaby-zapiekanki-i-zatluszczone-chodniki-radni-ze-starego-miasta-krytykuja-zdm
  tak na szybko
  itd…