Jak znaleźć komisariat Policji na Św. Marcinie?

Zabytkowy komisariat Policji na Starym Mieście przy Alejach Marcinkowskiego jest obecnie remontowany. Budynek ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2019 r., do tego czasu funkcjonariusze urzędują w jednym z wieżowców Alfy przy Św. Marcinie. Niestety, jak informują mieszkańcy wejście do komisariatu jest słabo oznakowane, a wewnątrz gmachu, w którym mieści się także wiele firm i instytucji nie ma stosowanych strzałek i oznaczeń.

Niebieską tabliczkę trudno wypatrzeć wśród wielu innych. Żeby dostać się na 5 piętro, gdzie mieści się komisariat należy zapytać portiera, który bardzo często musi wskazywać właściwą lokalizację.

Radni wystosowali prośbę do Komendanta Policji o lepsze oznakowanie, zarówno tymczasowej siedziby jak i przygotowanie czytelnych oznaczeń wewnątrz budynku.

Zakres prac budowlanych Komisariatu przy Alejach Marcinkowskiego obejmuje m.in. wymianę stropów, wzmocnienie fundamentów, wymianę okien i drzwi, remont elewacji i adaptację poddasza.

Pięciokondygnacyjny gmach o powierzchni użytkowej przekraczającej 3,65 tys. m kw. po rozbudowie zyska salę konferencyjną i panoramiczną windę. Obiekt zostanie też wyposażony w nowe instalacje wewnętrzne, w tym również systemy sygnalizacji włamania i napadu, monitoringu wizyjnego i łączności radiowej.

Po zakończeniu prac budowlanych gmach zyska nową funkcjonalność. Na parterze znajdzie się część ogólnodostępna, strefa dostępna dla funkcjonariuszy, w której zlokalizowane będą pomieszczenia przyjmowania zdarzeń oraz przesłuchań, a także pokoje biurowe. Na tym poziomie znajdą się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Na pierwszym i drugim piętrze będą biura dla funkcjonariuszy. Na zaadaptowanym poddaszu będą znajdowały się pokoje biurowe, sale przesłuchań oraz odpraw. W obiekcie znajdą się również pomieszczenia monitoringu miejskiego i archiwa.

Share

Zobacz również