Stary Marych nie może na to patrzeć!

Stary Marych spogląda w stronę Starego Rynku, dobrze, ze ta ikona poznańskości nie musi oglądać gemeli na sąsiednim skwerku. Poprosiliśmy prezydenta i miejskie służby o zwrócenie uwagi na problemy związane z bezpieczeństwem i estetyką w pobliżu ulicy Półwiejskiej i Strzeleckiej (przy Urzędzie Skarbowym i pomniku Starego Marycha).

To jeden z najważniejszych, najbardziej obleganych punktów centrum miasta, naturalne miejsce spotkań różnych grup użytkowników. Teren jest zresztą w strefie kamer monitoringu.

Teren ten, wcześniej objęty został planami priorytetowymi dla dzielnicowego Policji. Z przykrością informujemy, że w dalszym ciągu, pod okiem kamer monitoringu spożywany jest alkohol i pojawiają się z tym związane problemy.

Uprzejmie prosimy służby o większy nadzór nad tym terenem. Być może w przypadku osób w kryzysie bezdomności potrzebne będzie wsparcie miejskich służb społecznych.

Zwracamy także uwagę na estetykę, w dwóch aspektach: potrzeby codziennego sprzątania (często przepełnione są kosze, a wokół walają się śmieci i butelki czy puszki po alkoholach), a także samego zagospodarowania skwerku. Prosimy także o konieczną dezynfekcję ławek.

W pierwotnych założeniach na zagospodarowanych donicach przy drzewach było więcej zieleni, dziś to tylko kamyki. Warto zastanowić się nad zwiększeniem roślin niskich w tym miejscu, podobnie jak np. zagospodarowano przestrzeń przed Starym Browarem od ulicy Kościuszki.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się przywrócić w tym miejscu porządek i estetykę.

Działania koordynuje radny Tomasz Dworek

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *