Zielony Poznań – podziękowania dla laureatów i uczestników

Uczestnikami tegorocznego konkursu Zielony Poznań było prawie 100 poznaniaków, wśród nich m.in. 91 latek, pan Lech Nowak z ul. Łąkowej a także młode pokolenie,  uczniowie staromiejskich szkół. Po sąsiedzku w kamienicy Młyńska 12 odbyło się podsumowanie osiedlowego etapu konkursu.

W tym roku do etapu miejskiego zakwalifikowano 3 osiedlowe zgłoszenia: kwietnik osiedlowy z ul. Szyperskiej [pani Elżbieta Nawrocka] oraz dwa zielone podwórka z ul. Grobla [pani Katarzyna Gregorczyk] oraz Placu Ratajskiego [panie Grażyna Daczkowska – Ilecka, Grażyna Michałowska, Ewa Szymczak – Bulczyńska]

Tym wszystkim, którzy angażują się w dbanie o tereny zielone dziękowali pan Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania i pan Gerard Hajgelman, zastępca dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP.

Prezydent Wudarski podkreślił, że zieleń staje się pożądanym elementem w każdej nowej inwestycji a miasto regularnie prowadzi nowe nasadzenia i wymianę drzew, co szczególnie ważne jest na Starym Mieście.

Najważniejsze w tym konkursie jest to, że mieszkańcy wspólnie określają co i w którym miejscu posadzić, tworzą miejsca do wspólnych spotkań, które integrują lokalną społeczność – mówiła radna Alicja Wilak przewodnicząca komisji konkursowej.

Zielony Poznań – laureaci:Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 61 obiektów, w tym: 37 podwórek, 23 balkony i okna i 1 ogród przydomowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, w tym bon podarunkowy oraz preparat nawozowy ufundowane przez Radę Osiedla i Urząd Miasta Poznania.

Podczas uroczystości wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej nr 40, a poczęstunek przygotowała Kawiarnia Dobra, zatrudniająca osoby niepełnosprawne.

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok do wzięcia udziału w jubileuszowym XXV Zielonym Poznaniu.

Rada Osiedla Stare Miasto za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu dziękuje także panu Arkadiuszowi Bujakowi, dyrektorowi Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych UMP, państwu Joannie i Piotrowi Borowiakom [Młyńska 12], pani Katarzynie Burkietowicz [foto]. W projekt zaangażowani byli radni: Alicja Wilak, Natalia Chojara, Małgorzata Osińska, Lidia Koralewska, Kornelia Piotrowska, Tomasz Dworek.

Share

Zobacz również