Na podwórku nie musi być nudno!

Czy wakacje na podwórku muszą być nudne! Na pewno nie. W trakcie tegorocznych wakacji przez cały miesiąc lipiec i sierpień dzieci z kamienicy przy ul. Kościuszki 80 uczestniczyły w projekcie „ Wakacje na naszym podwórku” . Pomysłodawcą projektu była grupa sąsiadów z tej kamienicy przy wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, a realizatorem projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych „Sąsiedzi z kółturą”.

Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu na podwórku a to przede wszystkim grupa młodszych dzieci na zabawach, malowankach, ozdabianiu różnych przedmiotów. Grupa starszych dzieci uczestniczyła w ciekawych warsztatach fotograficznych poznając tajniki robienia wyjątkowych zdjęć za pomocą aplikacji w smartfonach. Były tez wyjścia plenerowe wraz z instruktorem i oczywiście dodatkowym opiekunem – rodzicem – podsumowuje wydarzenia Mirosława Halilowić z Zarządu Osiedla.

Zwieńczeniem działań fotograficznych była wystawa zdjęć na terenie podwórka a także wręczenie nagród, podziękowanie dla organizatorów i uczestników oraz wielka chęć spotkania się w przyszłym roku. Nie zabrakło tradycyjnej dla tej społeczności sąsiedzkiej pizzy.

Zachęcamy do zgłaszania w przyszłym roku wniosków na organizację i wspieranie inicjatyw lokalnych. Wnioskodawcą może być grupa co najmniej trzech osób pełnoletnich lub młodszych pod opieką osoby dorosłej a samo przygotowanie wniosku bardzo proste. Naprawdę warto zadbać, by podwórkowe wakacje były super!

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *