Żydowska 19, Kozia. Co dalej z remontami kamienic?

W 2015 roku kamienica przy ul. Żydowskiej 19 została sprzedana przez Miasto Poznań za kwotę – jak informowały media 600 tys. zł uwzględniającą 50% rabat wynikający z konieczności przeprowadzenie prac rewaloryzacyjnych. Niestety do dziś budynek jest opuszczony i niszczeje.

Nowy właściciel przekazał też konserwator harmonogram remontu. – Ważne są prace, które mają zabezpieczyć budynek przed dalszą degradacją. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace inwentaryzacyjne i badania konserwatorskie, w przyszłym – prace archeologiczne w piwnicy oraz przy konstrukcji budynki i jego dachu, a potem już wykańczanie wnętrz. Koniec prac zaplanowano na koniec 2016 r. – tłumaczyła dziennikarzowi Gazety Wyborczej Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.
Niniejszym zwracamy się z pytaniem, kiedy rozpoczęta i zakończona zostanie renowacja kamienicy.

[1] Biorąc pod uwagę udzielony przy sprzedaży rabat uprzejmie prosimy o informacje, jakie zapisy poczyniło miasto, by zagwarantować zgodne z harmonogramem odnowienie zabytku?

[2, 3] Zwracamy się także z pytaniem o status kamienic przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Szkolnej oraz Szkolnej 3 / Koziej 8 / Wrocławskiej 4. Prace w tych obiektach powinny być wykonywane pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, tym samy uprzejmie prosimy o informacje o przedstawionych harmonogramach prac i terminach zakończenia rewaloryzacji.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,17873516,Kamienica_na_Zydowskiej_sprzedana_w_cenie_mieszkania.html

Share

Zobacz również