ZDM – wyremontowane chodniki – ale nie do końca

Jeżeli chodzi o Zarząd Dróg Miejskich to mamy wiadomości dobre i złe. Ze środków Rady Osiedla wyremontowano chodniki przy ulicy Chwaliszewo i Kościuszki. Położenie nowych trotuarów zostało wykonane zgodnie z zasadami sztuki. Ale jak zwykle jest problem!

chodnik-ul-kosciuszki-slajd

Poszczególne jednostki ZDM nie potrafią zsynchronizować działań i nowy chodnik był rozbierany, żeby zamontować znaki drogowe. Mamy nadzieje, że prace zostaną wykonane poprawnie, a nie byle jak. Tak jak zostało to zrobione na ulicy Krysiewicza. Tam nowy chodnik został zniszczony przez zewnętrzny podmiot, a ZDM nie ustalił kto naraził miasto na koszty i nawierzchnię wyremontował sam. Jak to wygląda, oceńcie Państwo sami.

Zniszczony nowy chodnik

Krysiewicza

Chodnik wyremontowany przez ekipy ZDM

krysiewicza-chodnik-po-remoncie

Przypominamy także dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich i panu prezydentowi odpowiedzialnemu za nadzór nad tą jednostka, że 30 września 2016 minął termin naprawienia chodnika na ul. Estkowskiego przy Moście Chrobrego. Trotuar został zniszczony źle ułożony przez gestora podziemnej infrastruktury i radni mają nadzieję, że koszty naprawy nie będą po stronie Miasta

estkowskiego-krzywy-chodnik

estko

fot. Zbigniew Burkietowicz, Tomasz Dworek

Share

Zobacz również