Chwaliszewo – czas na porządek!

W ciągu ostatnich dwóch lat mocno zmienił się ten fragment Chwaliszewa. Kończy się budowa nowej deweloperskiej inwestycji, przybył też fragment Wartostrady razem z oświetleniem. Czas na porządki w tym fyrtlu.

To także popularna ścieżka nad Wartę od strony Chwaliszewa i Garbar. Teren ten wykorzystywany jest przez dewelopera legalnie na składowisko materiałów budowlanych i nielegalnie na dziki parking, kierowcy omijają strefę parkowania i niszczą przestrzeń wspólną. Fragment ten został także rozjechany przez budowniczych trasy Wartostrady. Ścieżka zakończyła się niebezpiecznym uskokiem.

Porządkiem po interwencjach radnych zajmowała się jak widać na zdjęciach nieskutecznie Straż Miejska. Zbliża się zakończenie budowy, mam nadzieje, że teren ten należący formalnie do państwowej spółki Wody Polskie zostanie uporządkowany, a ścieżka zostanie w rozsądny sposób, bez niebezpiecznej górki połączony z trasą Wartostrady. Mam też nadzieję, że środki na rewaloryzację tej przestrzeni pochodzić będą z funduszy inwestora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *