Garbary. Nielegalne działania dewelopera

Zaalarmowani przez mieszkańców staromiejscy radni pojęli interwencję związaną z nielegalnym obcinaniem gałęzi platana przy ul. Garbary. Na zgłoszenie zareagowała Straż Miejska, która stwierdziła, że osoby przycinające drzewo znajdujące się na terenie publicznym nie posiadały zgody na tego typy prace.

Wydział Zieleni w Zarządzie Dróg Miejskich obawiając się tego typu niedozwolonych, szkodliwych dla drzew działań nakazał deweloperowi wyznaczenie odpowiedzialnego inspektora – specjalistę. Ten jednak, jak udało się ustalić nie posiadał wiedzy o dzisiejszej przycince.

Mieszkańcy i radni obawiają się celowych działań, które doprowadzą do uśmiercenia drzewa. Radni zwracają także uwagę na liczne nasadzenie przy inwestycji dewelopera Echo Investment. W tym temacie skierowali pismo do ZDM z pytaniem o zgodę na nasadzenie w pasie ulicy Garbary. Gdyby się okazało, że takiej zgody nie ma, uznać można, że deweloperskie wizualizacje wprowadzają w błąd.

Radni zwrócili uwagę na inne negatywne działania tego dewelopera, m.in. brak poszanowania prawa do wypoczynku sąsiadów, prace budowlane prowadzone były do późnych godzin nocnych a także w święta, np. 1 maja.
Radę niepokoi także płot stawiany od strony ulicy Szyperskiej. W tym temacie skierowano pismo do prezydenta Miasta Poznania z pytaniem o grodzenie przestrzeni w centrum miasta. Więcej w linku poniżej:

Działania koordynują radni: Lidia Koralewska i Tomasz Dworek. Dziękujemy za szybkie działania pani Justynie Pisarek i strażnikom z referatu Stare Miasto, a także pani Agnieszce Szulc i pracownikom Wydziału Zieleni ZDM.

Share

Zobacz również