Zielony Poznań 2021! Mieszkańcy dbają o swoje podwórka!

Konkurs „Zielony Poznań” cieszy się wśród mieszkańców Starego Miasta dużą popularnością. Do tegorocznej 28 edycji wpłynęły 54 zgłoszenia.

Celem konkursu jest edukacja społeczna mieszkańców w zakresie estetyki i kultury kształtowania terenów zielonych w miejscu zamieszkania, czy pracy.

Do konkursu przystąpiło 54 uczestników, którzy zgłosili 56 obiektów do oceny, w tym: 35 w kategorii zieleńce/kwietniki szkolne/zakładowe, 20 – balkon, okno i jeden ogród przydomowy.

Komisja opiniująca zgłoszenia do II etapu oceniała obiekty w następujących kryteriach: ogólne walory estetyczne, układ kompozycyjny uwzględniający trafność doboru gatunków i odmian

W tym konkursie to nie wyróżnienie jest najważniejsze, lecz to, że mieszkańcy sami upiększają swoje okna, balkony, wspólnie z mieszkańcami tworzą oazy zieleni na podwórkach oraz tworzą miejsca lokatorskich spotkań – informuje radna Alicja Wilak, przewodnicząca komisji konkursowej

Do II etapu komisja zakwalifikowała:

  • Zielone podwórko z ul. Grobla 22 (zgłoszenie Beaty Rzepki)
  • Zielone podwórko ul. 3 Maja 49a,b (Grażyna Daczkowska – Ilecka, Ewa Szymczak –
    Bulczyńska, Krzysztof Ilecki, Krzysztof Michałowski)
  • Zielone podwórko ul. Mielżyńskiego 33A (Helena i Mieczysław Kubiak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym wyjątkowym konkursie. Na wręczenie dyplomów zaprosimy osobiście każdego z uczestników po gali finałowej konkursu.

Skład komisji konkursowej: Małgorzata Osińska, Agnieszka Hoffmann, Alicja Wilak

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *