Więcej drzew w centrum Poznania

Nowa zieleń pojawiła się w centrum Poznania – przy ul. Krakowskiej, w Parku Stare Koryto Warty i na skwerze NZS! Nasadzenie będą kontynuowane w tym roku.

Dziewięć kolejnych drzew oraz kilkaset krzewów i bylin rośnie już w pasie drogowym na ul. Krakowskiej. Zarząd Dróg Miejskich ustawił tam także ławki na których można wypocząć. Prace przy rewaloryzacji zieleni przeprowadzone zostały na odcinku od ul. Półwiejskiej po okolice skrzyżowania z ul. Łąkową. Wskazała je do wykonania Rada Osiedla Stare Miasto, która przeznaczyła również środki na ten cel.

By zapewnić większy, tak potrzebny szczególnie latem cień dosadzonych zostało dziewięć drzew. Są to dwa platany klonolistne oraz siedem głogów pośrednich. Pomiędzy jezdnią, a chodnikiem posadzonych jest także kilkaset krzewów, bylin i traw ozdobnych m.in. śnieguliczka, sosna pumilio, bodziszek korzeniasty, proso rózgowate – informuje rzecznik ZDM

Dzięki temu poprawi się także estetyka ulica. Jako, że wzdłuż niej chodzi wielu pieszych to ustawiliśmy dodatkowe ławki, tak by można było na nich usiąść i wypocząć oraz kosze na odpadki dla zachowania porządku.

Koszt prac to 63 tysiące złotych i pochodziły one ze środków, które do dyspozycji ma Rada Osiedla Stare Miasto. W pełnej krasie nową zieleń na ul. Krakowskiej będzie można podziać już od wiosny.

Drzewa pojawiły się także w okolicach placu zabaw w parku Stare Koryto Warty oraz na skwerze Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

W Starym Korycie Warty przy placu Zabaw posadzono 8 drzew (ambrowiec amerykański, wiązowiec zachodni). Dodatkowo, na życzenie mieszkańców Chwaliszewa przy budynku posadzono brzozę pożyteczną ‘Doremboosi’.

Rodzaj drzew został dobrany tak, aby w przyszłości stwarzać cień na placu zabaw, a także są to gatunki dobrane do warunków siedliskowych i postępujących zmian klimatu.

Nowe nasadzenie w tych miejscach wykonał Zarząd Zieleni Miejskiej. Urzędnicy zapowiadają dalsze działania tym roku

Share

Zobacz również