Piknik Staromiejski i rajd rowerowy – foto

Zakończył się pierwszy dzień Dni Starego Miasta. Choć sobota pełna była różnych wydarzeń związanych między innymi z Parking Day to z piknikowych atrakcji w Parku w Starym Korycie Warty skorzystały setki poznaniaków, nie tylko ze Starego Miasta.

Dni Starego MIasta (54)Jak zawsze wielkim powodzeniem najmłodszych cieszyły się atrakcje przygotowane przez miejskie służby: Straż Pożarną, Policje i Straż Miejską.

Impreza przyciągnęła także rowerzystów, którzy startując spod pomnika Starego Marycha dziesięciokilometrową trasą ulicami Starego Miasta i Wartostrady dotarli na osiedlowy piknik. Na wszystkich czekały napoje, arbuzy i jabłka. Ogromną popularnością cieszyła się akcja znakowania rowerów. Do policyjnego punktu tworzyła się spora kolejka przezornych rowerzystów.

Siłą Starego Miasta są młodzi ludzie, którzy prezentowali swoje zdolności, fantastycznie w tańcach dworskich zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Baletowej im. Olgi Lipczyńskiej oraz Salsa Siempre. A to tańca porywali Swing Craze w rytm dixielandowej muzyki Dixie King.

Starsi podziwiali kunszt staromiejskich modelarzy ze Stowarzyszenia Herkules, a młodsi brali udział w warsztatach plastycznych i ekologicznych.

Cieszymy się, że z zajęć skorzystało mnóstwo dzieci, także tych niepełnosprawnych, to bardzo ważne, żeby to, co dzieje się na Starym Mieście służyło wszystkim mieszkańcom – podkreśla radna Lidia Koralewska, animatorka działań.

Dni Starego MIasta (46)

Piknik był także okazją do spotkania z radnymi i przedstawicielami miejskich wydziałów i służb.

Mieszkańcy zgłaszali nam sporo nowych tematów związanych niestety z tymi samymi problemami jak hałas i nielegalne parkowanie. Ale przede wszystkim piknikowa formuła spotkań sprzyjała budowie dobrosąsiedzkich relacji – mówi Maria Sokolnicka Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Rekreacji oraz Promocji Starego Miasta

O 20:00 w parkowym amfiteatrze odbędzie się projekcja filmu „Sen o Poznaniu”, która zakończy sobotni piknik.

Cieszymy się, że aż tylu mieszkańców bawiło się na pikniku. To była także okazja do pokazania potencjału szkół i stowarzyszeń działających na Starym Mieście, jesteśmy dumni z naszej młodzieży i dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia – mówi Alicja Wilak, zastępca przewodniczącego Rady Osiedla

W niedzielę Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza na ulicę Wrocławską, na wystawę zabytkowych samochodów, oraz o 11:00 przechadzkę z przewodnikiem. Zbiórka pod pręgierzem.

Share

Zobacz również