Stare Miasto: 60 tysięcy na sąsiedzką integrację

Piknik podwórkowy, kameralny koncert, rajd rowerowy, bieg przełajowy, festyn tematyczny, cykl dziecięcych warsztatów, wystawa albo happening ekologiczny…. Na ciekawe projekty budujące sąsiedzkie więzi czeka Rada Osiedla Stare Miasto i zaprasza do udziału w kolejnych Śródmiejskich Inicjatywach Osiedlowych.

Inicjatywy oparte są na zasadach budżetu partycypacyjnego, czyli przekazania części środków w ręce mieszkańców. Łączna pula dofinansowania w 2017 roku wynosi 60 tys. zł, a pojedynczy projekt może uzyskać wsparcie w maksymalnej kwocie 8 tys. zł.

Radni zachęcają mieszkańców Starego Miasta do aktywności i dbania o swój fyrtel. Dobra współpraca owocuje konkretnymi korzyściami, czego przykładem może być akcja obrony Ogródka Jordanowskiego. Negatywne zdarzenia zmobilizowały sąsiadów do poznania się i wspólnego działania. Pozytywne projekty, na których realizację Rada Osiedla zapewnia środki są jeszcze lepszym sposobem na zapewnienie bardziej komfortowego życia w trudnej staromiejskiej przestrzeni.

Staramy się jak najbardziej uprościć wszelkie formalności, ale też oczekujemy, że przedsięwzięcia zainteresują sąsiadów i będą miały znaczenie integracyjne – podkreśla radna Maria Sokolnicka – Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury i Spraw Lokatorskich

Tegoroczne środki Rada Osiedla chce przeznaczyć na działania duże i małe. W ubiegły roku ogromną popularnością cieszyły się mi.in. tanga i milongi – taneczne spotkania na dziedzińcach dla dorosłych i dzieci czy historyczny festyn na ulicy Gołębiej. Ważna dla lokalnej społeczności była też wystawa prac niepełnosprawnych dzieci na placu zabaw przy ul. Za Groblą.

Taki konkurs to zachęcenie do współtworzenia miejskiej tkanki. Kierujemy go do każdej osoby, która chce brać czynny udział w lokalnym życiu dzielnicy – mówi Zbigniew Burkietowicz, przewodniczący zarządu Osiedla Stare Miasto. Wnioski będą oceniane pod względem atrakcyjności, możliwości realizacji, a także tego, czy pomysł odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Co należy zrobić by otrzymać grant? Należy wypełnić wniosek przedstawiając swój pomysł, dołączyć kosztorys przedsięwzięcia, a po realizacji projektu – sprawozdanie. Na wnioski Rada Osiedla Stare Miasto czeka do 13 marca 2017 r.

REGULAMIN KONKURSU- EDYCJA 2017

Załącznik nr 1 formularz wniosku – edycja 2017

Załącznik nr 2 wzór wizytowki – Stare Miasto

Załącznik nr 3 oświadczenie właściciela zarządcy

 

Share

Zobacz również