Parkowanie na Zielonej – możliwy kompromis?

Przez lata parkowanie skośne na ulicy Zielonej nikomu nie przeszkadzało. Miejski Inżynier Ruchu postanowił jednak, że lepsze będzie równoległe. Na wniosek mieszkańców Zarząd Osiedla Stare Miasto zwrócił się z wnioskiem o formalną akceptację dotychczasowej organizację parkowania – jako mądry kompromis pomiędzy potrzebami parkingowymi a prawem pieszych do swobodnego przejścia.

Od ponad trzydziestu lat parkowanie na tej ulicy odbywało się skośnie. Dzieje się tak do dziś, gdyż bez problemu mieszczą się tam zarówno zaparkowane samochody, jak i pojazdy poruszające się po jezdni. A pas chodnika jest wystarczający do swobodnego poruszania się po mało uczęszczanym fragmencie ulicy.

Niezrozumiałą wydaje się decyzja, podjęta kilka lat temu o zmianie sposobu parkowania na równoległe, która mocno zmniejsza liczbę tak potrzebnych w tym rejonie miejsc parkingowych (zwarta zabudowa mieszkaniowa, bliskość szpitali, urzędów i instytucji w biurowcu Zielona 8)

Radna Lidia Koralewska, która podjęła interwencję zwraca też uwagę, że wobec usunięcia części miejsc parkingowych po remoncie ulicy Rybaki, likwidacji miejsc na ul. Ogrodowej (z powodu inwestycji u zbiegu z ul. Krysiewicza), oraz znikomej ilości miejsc na Strzeleckiej, miejsca parkingowe na ul. Zielonej są bardzo potrzebne i należy dołożyć wszelkich starań, by dotychczasowy faktyczny sposób parkowania usankcjonować znakami.

Share

Zobacz również