Ponad 70 tysięcy na kulturalną integrację na Starym Mieście

Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza stowarzyszenia i organizacje społeczne do składania propozycji działań kulturalnych adresowanych do mieszkańców centrum Poznania. Na ten cel radni zaplanowali 74 tys. zł.

Ze względów organizacyjnych do udziału w tegorocznych grantach zaproszone są tyko organizacje i stowarzyszenia i fundacje mające w swoim statucie działania kulturalne, a nie jak do tej pory także grupy mieszkańców.

Zostaliśmy zaskoczeni zmianami przedstawionymi przez Urząd Miasta. Bardzo zależy nam na aktywizacji sąsiadów i realizacji jak największej liczby projektów. Postaramy się w kolejnej edycji powrócić do starych zasad, o jak najmniej skomplikowanych procedurach – mówi radna Maria Sokolnicka – Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury

W poprzednich edycjach sporą popularnością cieszyły się m.in. takie wydarzenia jak Tata ze Starego, pokazy kina plenerowego, warsztaty recyclingowe dla dzieci, szkoła tanga dla dorosłych, rodzinne przechadzki z przewodnikiem czy cykl imprez organizowanych na ulicy Gołębiej.

Naszym głównym założeniem jest poprawa jakości życia i tworzenie więzi społecznych, ponieważ jest to kluczowe dla odnowy i rozwoju poznańskiego śródmieścia, a zwłaszcza Starego Miasta i lokalnej społeczności – podkreśla Andrzej Rataj, radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto.

Zgłoszenie – oferta powinna zawierać opis wydarzenia wraz z kosztorysem działań kulturalnych wspierających integrację mieszkańców i budowę więzi społecznych. Rekomendowane przez Zarząd Osiedla oferty zostaną przekazane do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania celem końcowej akceptacji i przygotowania umów.

Do rozdysponowania zaplanowano 74 tys. zł, a na pojedyncze wydarzenie można uzyskać grant w wysokości 10 tys. zł

ZASADY

Podstawowe założenia przesłanej oferty powinny zawierać opis wydarzenia wraz z kosztorysem działań, które zorganizowane zostaną na terenie Starego Miasta.

Na realizację projektów przeznaczono kwotę 74.000 zł

Kwota pojedynczego dofinansowania to maksymalnie 10.000 zł. W ciągu roku jedna instytucja lub organizacja może uzyskać dofinansowanie w wysokości do 20.000 zł.

Wydarzenia muszą być skierowane do mieszkańców Osiedla Stare Miasto.

W przypadku organizacji przedsięwzięcia terenie miejskim bądź prywatnym należy uzyskać zgodę zarządcy

Oferty należy przesłać  drogą mailową na adres osiedle_staremiasto@um.poznan.pl

Rekomendowane przez Zarząd Osiedla oferty zostaną przekazane do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania celem końcowej akceptacji i przygotowania umów.

Formularz zgłoszeniowy na 2018 r. – doc

Formularz zgłoszeniowy na 2018 r. PDF

 

Share

Zobacz również