Estkowskiego, kiedy Aquanet zrobi porządek?

Wiosną podjąłem interwencję dotyczącą zniszczenia połaci zieleni przy przystanku autobusowym Garbary / Estkowskiego. Przy okazji zapewne koniecznych prac technicznych pracownicy Aquanetu zniszczyli cały pas zieleni znajdującej się przy przystanku. Zapytałem wtedy zarządcę terenu jakim jest Zarząd Dróg Miejskich o termin doprowadzenia przestrzeni do porządku. W odpowiedzi napisano, że stanie się to jesienią. Mamy już zimę, więc ponowiłem pytanie.

W piśmie z dnia 31 lipca 2020 r. [DOR.07111.33.2020] Zarząd Dróg Miejskich informuje o uzupełnieniu roślinności zniszczonej przez spółkę Aquanet jesienią 2020 r. ZDM informuje także, że nasadzenie nie mogły być wykonane wiosną z powodu nieodpowiednich warunków agrotechnicznych.

Do dziś [grudzień 2020] zapowiadanych prac nie zrealizowano, a biorąc pod uwagę liczne nasadzenia zieleni o których Zarząd Dróg Miejskich informował w mediach powodem niezrealizowania zobowiązań nie może być czas epidemii.

Poprosiłem ZDM o odpowiedź na następujące pytania [czekam na odpowiedź]

  1. Dlaczego nie zrealizowano zapowiadanych prac?
  2. Kiedy teren zostanie uporządkowany i nasadzona zostanie zieleń?
  3. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec spółki Aquanet za zniszczenie zieleni i niezrealizowanie w terminie zobowiązań?
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *