Zielony Poznań po raz 24! Zapraszamy do udziału w konkursie

W tym roku już po raz dwudziesty czwarty Prezydent Jacek Jaśkowiak zaprasza mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w konkursie „Zielony Poznań” na najpiękniejsze balkony, tarasy, ogrody, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i pasy zieleni.

W siedzibie Rady Osiedla przy ul. Młyńskiej 11 (Internat Szkoły Mistrzostwa Sportowego) oraz na portierni Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego al. Niepodległości 32 w godz. 8.00 do 18.00. można odbierać karty zgłoszenia udziału w konkursie.

Karta zgłoszenia do pobrania w tym linku [pdf]

Celem konkursu Zielony Poznań jest edukacja społeczna mieszkańców w zakresie estetyki i kultury kształtowania terenów zieleni w miejscu zamieszkania, jak i w pracy oraz utrwalanie wizerunku Poznania postrzeganego zawsze jako miasto zieleni.

Konkurs składa się z dwóch etapów (osiedlowego i miejskiego).

Terminy: I etap osiedlowy – od 13 maja do 20 czerwca 2017 przyjmowane są od uczestników karty zgłoszeń, od 20 czerwca do 20 lipca komisja osiedlowa dokonuje lustracji i oceny zgłoszonych obiektów.

II etap: do 30 sierpnia Miejska Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Poznania dokona lustracji i oceny obiektów zakwalifikowanych do II etapu konkursu

Do końca listopada zorganizowana zostanie Gala finałowa konkursu, a na początku grudnia osiedlowe podsumowanie i wręczenie nagród. Na spotkanie zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy „Zielonego Poznania”

W pierwszym etapie – osiedlowym konkursu, przedstawiciele Rad Osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych dokonują lustracji zgłoszonych obiektów do 20 lipca br. Najwyżej ocenione z nich przechodzą do etapu drugiego konkursu – miejskiego.

Tam staromiejskich laureatów oceniać będą przedstawiciele Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta.

Komisja powołana przez Prezydenta Miasta wybierze w terminie do 30 sierpnia najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach konkursu.

Share

Zobacz również