Nadzwyczajna Sesja i spotkanie z prezydentem Wiśniewskim

W środę 21 marca o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie Rady Osiedla i społeczności staromiejskiej z zastępcą prezydenta Poznania, panem Mariuszem Wiśniewskim. O godzinie 20:00 rozpocznie się natomiast nadzwyczajna sesja Rady Osiedla dotycząca zmian w sprzedaży i spożywaniu alkoholu na terenie miasta.

Spotkanie z prezydentem Mariuszem Wiśniewskim to kolejne spotkanie z władzami Poznania, w zakresie tematów będących w kompetencjach I zastępcy prezydenta miasta. Omawiane zagadnienia dotyczyć będą: rewitalizacji, gospodarki nieruchomościami, oświaty, rozwoju miasta oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W przyszłym tygodniu odbędzie się sesja Rady Miasta Poznania, podczas której będzie głosowana uchwała o wprowadzeniu stref dozwolonego spożywania alkoholu nad Wartą. Przed tym głosowaniem Rada Osiedla zamierza przyjąć uchwałę wskazującą oczekiwane przez staromiejską społeczność rozwiązania.

Podczas sesji nadzwyczajnej Rady Osiedla omawiany będzie projekt uchwały w sprawie zaopiniowania propozycji odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych.

Spożywanie alkoholu nad Wartą według wstępnych założeń możliwe będzie (1) na zachodnim brzegu od KontenerART do mostu św. Rocha (2) od mostu Królowej Jadwigi do Łazienek na Wildzie, a na brzegu wschodnim – od Politechniki do Plaża Rataje.

Sesja i spotkanie z prezydentem Mariuszem Wiśniewskim będą miały miejsce w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Młyńskiej 11

fot. Jakub Wittchen

Share

Zobacz również

2 komentarze

  1. Tomasz Hejna pisze:

    jakie jest stanowisko ROSM w tej kwestii?

  2. T. Dworek pisze:

    Dyskusja odbędzie się podczas nadzwyczajnej sesji – ROSM chce wypracować stanowisko przed głosowaniem w Radzie Miasta