Bezpieczne place zabaw!

Bezpieczne place zabaw dla dzieci to ważna rzecz w działaniach radnych. Już kilka lat temu wskazaliśmy na potrzebę zacienienia, zgłaszamy uszkodzenia. Regularnie reagujemy na potrzeby wskazywane przez najmłodszych mieszkańców!

Poniżej interwencja radnej Lidii Koralewskiej

Uprzejmie prosimy o podjęcie pilnych działań w ramach bieżącego utrzymania na trzech staromiejskich placach zabaw, w następującym zakresie:

  1. Zielone Ogródki im. Profesora Zakrzewskiego – wymiana piasku w piaskownicy (nie dosypanie, gdyż znajduje się tam duża ilość kocich odchodów), rozwieszenie żagla przeciwsłonecznego, który zdjęto na sezon jesienno- zimowy.
  2. Skwer Łukaszewicza przy gazowni – wymiana (nie dosypanie) piasku do piaskownicy – gdyż znajduje się tam porozbijane szkło i niedopałki.
  3. Park w Starym Korycie Warty – naprawa niebezpiecznych ubytków na ścieżce sensorycznej, uzupełnienie ubytków w nawierzchni przy drewnianych domkach (zdjęcia w załączeniu).
  4. Wymiana zanieczyszczonego piasku w piaskownicach i montaż żagli przeciwsłonecznych w Parku Marcinkowskiego.

To ważne, bo w okresie wakacyjnym place zabaw są intensywnie użytkowane przez najmłodszych mieszkańców i należy dołożyć wszelkich starań by były miejscami bezpiecznymi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *