Świetlica kreatywna zaprasza dzieci i młodzież!

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS prowadzi nabór do staromiejskiej Świetlicy Kreatywnej. Zajmuje się ona wspieraniem dzieci, gdzie mogą one twórczo spędzić czas po zajęciach szkolnych. Działanie Świetlicy Kreatywnej wspiera Rada Osiedla Stare Miasto.

Prowadzimy szereg działań takich jak pomoc w nauce, kreowanie pozytywnych postaw społecznych, organizacja czasu wolnego, rozwijanie talentów i pasji, motywowanie do nauki oraz wiele innych – informuje Aleksandra Dmitrzak-Panek z Fundacji Ars.

Dzieci biorące udział w zajęciach Świetlicy Kreatywnej Ars będą mogły:

-odrobić zadania domowe, korzystając z pomocy wychowawców oraz rówieśników;
-wziąć udział w specjalistycznych zajęciach socjoterapeutycznych;
-poznać różnego rodzaju techniki tworzenia prac plastycznych i rękodzielniczych;
-spotkać się ze specjalistami, takimi jak logopeda, psycholog, dietetyk;
-wziąć udział w organizowanych raz w miesiącu wyjściach do różnych instytucji kultury, takich jak kino czy teatr.

Zajęcia i warsztaty odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach: poniedziałek- wtorek 14:00-18:00, środa- czwartek 14:00-17:00. Uczestnictwo dziecka w Świetlicy jest bezpłatne.

Radzie osiedla zależy na pomocy dzieciom w nauce, jak i rozwijaniu ich zainteresowań. Zajęcia mają przygotować dzieci do równego startu w dorosłe życie, dlatego od czterech lat wspieramy działania świetlicy i częściowo ją finansujemy – mówi radna Alicja Wilak

Więcej informacji: Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars, Nowowiejskiego 15/15a, e-mail: ars@ars.org.pl, tel kom. 577 620 888

Share