Ogród Jordanowski przy Solnej. Szansa na kontynuację rewaloryzacji

Z trudem ale udało się zdobyć środki na kolejny etap rewaloryzacji Ogrodu Jordanowskiego przy Solnej. Dziś cieszy część sportowa, do odnowienia jest strefa dla najmłodszych oraz zaplecze socjalno administracyjne także z infrastrukturą rekreacyjną: grami i pomieszczeniami do działań społecznych i integracyjnych.

W tym roku powinna ruszyć budowa budynków poprzedzona pracami rozbiórkowymi istniejącego zaplecza, które powstało w ramach dawnych czynów społecznych i nie spełniało dzisiejszych standardów budowlanych i socjalnych.

Z dyrektorem poznańskich Ogrodów Jordanowskich i przedstawicielami dewelopera, który po sąsiedzku prowadzi inwestycję Solna 6 spotkał się radny Tomasz Dworek. Mamy nadzieje, że uda się uzyskać wsparcie przedsiębiorcy w zakresie prac rozbiórkowych. Działki graniczą zabytkowym murem, który jest pod ochroną konserwatorską, do jego remontu należy przejść w odpowiedzialny sposób, a nie tak jak przy Szyperskiej, gdzie inny deweloper rozbierał zabytkowy budynek za pomocą koparki.

W ramach partycypacji, przy okazji budowy infrastruktury dojazdowej do inwestycji deweloper ma zrewitalizować skwer od ulicy Solnej. Mamy tu także zaniedbaną przestrzeń należącą do Uniwersytetu Artystycznego. Mamy nadzieję, ze po pracach adaptacyjnych Starej Papierni przy Szyperskiej UAP znajdzie koncepcję na mądre dopełnienie osi Alei Marcinkowskiego. Autorem projektu rewaloryzacji Ogrodu Jordanowskiego jest Hugon Kowalski

Share

Zobacz również