Za miesiąc startuje plaża nad Wartą

Trwa przetarg na organizację, zarządzanie oraz zagospodarowanie terenów plaż miejskich. Na Starym Mieście zgodnie z założeniami plaża powinna zostać uruchomiona 1 czerwca, w znanym już punkcie w pobliżu Starego Koryta Warty i Kontener Art.

Plaza Miejska TD

Procedura przetargowa zakłada organizacje oraz zagospodarowanie tych terenów między innymi poprzez działania aktywizujące, zarówno sportowe, jak również edukacyjne czy kulturalne. Ważne, aby skierowane były one do różnego typu odbiorców. Zarządca będzie miał również obowiązek dbać o porządek i bezpieczeństwo na plaży.

Jak zapowiadają władze miasta elementem letniego wypoczynku w mieście mają być także atrakcje związane z żeglugą, pomostami i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Otwarcie plaż przewidziano na początek czerwca. Z ich uroków będzie można korzystać do końca sierpnia, choć w przypadku pięknej pogody sezon plażowy może zostać przedłużony.

Co ważne dla okolicznych mieszkańców, operator zobowiązany jest także do zagwarantowania ciszy nocnej po godzinie 22:00, a także zapewnienia zaplecza sanitarnego, w tym z toalet.

W Radzie Osiedla Stare Miasto tematy związane z porządkiem na tym terenie koordynuje Krzysztof Sroczyński, przewodniczący Komisji Rewaloryzacji Terenów Nadwarciańskich, Zieleni i Ochrony Środowiska, e-mail: krzysztof.pzn@gmail.com

Szczegóły przetargu na stronach Urzędu Miasta.

 

Share

Zobacz również