Zielone – nagrodzone! Duma z sąsiadów!

Po raz pierwszy zielony fragment Starego Miasta został nagrodzony w miejskim etapie konkursu Zielony Poznań. Pani Iwona Tomaszewska – Słomińska z Al. Marcinkowskiego zajęła II miejsce w kategorii – balkony, tarasy, loggie, okna.

Podczas świątecznego spotkania wręczyliśmy nagrody laureatom. Przy kawie i słodkim rozmawialiśmy m.in. o tym, co zrobić, by jeszcze więcej zieleni przybywało na naszym osiedlu i jak mobilizować swoich sąsiadów do dbałości o drzew, krzewy i trawniki.

Konkurs Zielony Poznań jest bardzo ważny dla integracji mieszkańców naszego osiedla. W zindustrializowanym centrum znaczenie ma każdy ukwiecony balkon, posadzony krzew, zadbany ogródek czy skwer. Cieszymy się, że wiele inicjatyw to sąsiedzka współpraca. Gratulujemy wszystkim mieszkańcom, którzy angażują się w społeczne działania – mówi Zbigniew Burkietowicz, przewodniczący Zarządu Osiedla.

Wcześniej przedstawiciele Rady Osiedla wyłonili trzech laureatów osiedlowej części konkursu Zielony Poznań.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużą popularnością. Zgłoszono aż 59 obiektów w tym: 27 podwórek, 28 balkonów i 4 przydomowe ogródki. Komisja w składzie: Alicja Wilak, Łukasz Runke, Krzysztof Sroczyński podziwiała zaangażowanie mieszkańców i po długich obradach wybrała trzech staromiejskich laureatów konkursu Zielony Poznań: R. Wichłacz i G. Szczerek – al. Marcinkowskiego 2, Wspólnota Mieszkaniowa – al. Marcinkowskiego 11, I. Tomaszewska-Słomińska – al. Marcinkowskiego 20

Wszyscy mieszkańcy, którzy poświęcają swój czas, aby upiększyć nasze ulice i podwórka zasługują na nagrody. Dziękujemy tym, którzy dbają o estetykę i kulturę kształtowania terenów zielonych naszego Osiedla. W tym konkursie nie ma przegranych – podkreśla Alicja Wilak, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla.

Celem konkursu Zielony Poznań jest edukacja społeczna mieszkańców w zakresie estetyki i kultury kształtowania terenów zieleni w miejscu zamieszkania, jak i w pracy oraz utrwalanie wizerunku Poznania postrzeganego zawsze jako miasto zieleni.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości wręczenia nagród uczestnikom konkursu Zielony Poznań. fot. Katarzyna Burkietowicz

Share

Zobacz również