Miejsca parkingowe dla mieszkańców

Jednym z pomysłów Rady Osiedla Stare Miasto na uporządkowanie kwestii parkingowych w centrum Poznania jest wydzielenie pewnej liczby miejsc do parkowania z przeznaczeniem tylko dla mieszkańców Starego Miasta. Droga do realizacji tej idei może być długa i wyboista, musimy rozpocząć więc od znalezienia najlepszych lokalizacji dla tego rozwiązania.

Dziękujemy za Państwa wsparcie i przesyłanie w komentarzach i w mailach własnych propozycji lokalizacji, w których może zostać wdrożone proponowane rozwiązanie, np. ze względu na problem z parkowaniem. Propozycje te trafiły na interaktywną mapę znajdującą się pod adresem: https://goo.gl/ftG34u

mapa parkingi

Wszystkie propozycje zostały przedyskutowane przez Radę Osiedla i przekazane do Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu w formie uchwały Rady Osiedla Stare Miasto: miejsca parkingowe – uchwała. Obecnie czekamy na przedstawienie stanowiska ZDM.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za pomoc!

Inspiracją dla nas były podobne rozwiązania stosowane już w wielu europejskich miastach, na przykład „niebieska strefa” w Pradze: http://www.praha2.cz/Transport

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z radnym osiedlowym Marcinem Liminowiczem na temat naszej propozycji:
http://wtkplay.pl/video-id-21116-stare_miasto_specjalne_miejsca_parkingowe_tylko_dla_mieszkancow oraz zapoznanie się z materiałami Radia Merkury:
http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/parking-tylko-dla-mieszkancow.html.

Aktualizacja – kwiecień 2018

Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o pilotażowym wprowadzeniu miejsc tylko dla mieszkańców na ulicy Rybaki, po zakończeniu jej remontu. Poza godzinami funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania wybrane miejsca parkingowe dostępne będą tylko dla mieszkanców centrum Poznania posiadających identyfikatory SPP. Jest to testowe rozwiązanie, które w przysłości, jak mamy nadzieję, zostanie wprowadzone także na pozostałych ulicach Starego Miasta wskazanych przez mieszkańców.

Share

Zobacz również