Libelta! Wyremontowany chodnik

Zarząd Dróg Miejskich zakończył remont chodnika na ul. Libelta. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Noskowskiego do skrzyżowania z ul. Pułaskiego (po stronie północnej).

Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg dla pieszych łączących Stare Miasto z Jeżycami, a także prowadząca do najważniejszych dla mieszkańców urzędów. Można nią również dojść do parku, czy też na przystanki komunikacji publicznej.

W trakcie prac, które rozpoczęły się pod koniec listopada usunięte zostały stare i już zniszczone płytki. W ich miejsce ułożona jest nowa nawierzchnia chodnika. Dzięki temu piesi mogą poruszać się w bardziej komfortowych warunkach, a na estetyce zyskała okoliczna przestrzeń.

Remont kosztował około 140 tysięcy złotych i był finansowany ze środków, które do swojej dyspozycji ma Rada Osiedla Stare Miasto.

Share

Zobacz również

1 odpowiedź

  1. Jerzy pisze:

    A na ul. Kościuszki przy Powstańców Wielkopolskich po jednej stronie w ogóle nie ma chodnika. Chyba nigdy n ie było! Jest wąziutkie klepisko, zwykle zastawione przez samochody. Centrum, trochę wstyd.