Słupy do…

Cenię Międzynarodowe Targi Poznańskie, to wizytówka Poznania i profesjonalna firma. To poznaniacy organizowali w Katowicach wielką światową konferencję klimatyczną i zapewne byli jedynymi, którzy wydarzenie mogą uznać za udane. Finansowo!

Dobrze, że spółka dywersyfikuje swoje przychody, to mądre działania, ale w przypadku słupów nie działa właściwie. Nie liczy się z przestrzenią publiczną, a to przecież spółka miejska.

Co chwilę na skrzynkę Rady Osiedla wpływają maile ze zdjęciami i pytaniami, kto tak idiotycznie na chodniku ustawił słupy reklamowe. Utrudniają przejście i ograniczają widoczność.

Pan Łukasz Aziukiewicz: Chciałbym zwrócić uwagę również na niebezpieczny obiekt przy Biedronce na Kazimierza Wielkiego. Stoi on w osi chodnika znacząco zmniejszając jego szerokość i na dodatek przy wyjeździe z parkingu, zasłaniaj ac pieszym wyjeżdżające samochody i vice versa – powodując zagrożenie dla pieszych.

Stoją także krzywo jak ten przy Mostowej, na dodatek z nowego słupa już się sypie.

 

Rada Osiedla interweniowała już w tej sprawie [czekamy na odpowiedź]

1. Zarząd Dróg Miejskich co roku zwraca się do rad osiedli z pytaniem o akceptacje lokalizacji straganów z których sprzedaje się truskawki, dlaczego w przypadku słupów reklamowych, stanowiących de facto zawalidrogę nie proszono lokalnego samorządu o opinię?
2. Na podstawie jakich przepisów prawa budowlanego postawione zostały słupy reklamowe MTP?
3. O ile wzrosły ceny ekspozycji plakatów na słupach MTP w odniesieniu do oferty Usługowej Spółdzielni Inwalidów?
4. Jakie są dalsze plany MTP, w których miasto Poznań ma większościowe udziały dotyczące postawienia kolejnych instalacji reklamowych na Starym Mieście oraz w na innych osiedlach centrum Poznania: Wilda, Jeżyce, Łazarz, Śródko – Komandoria.
5. Jaką kwotę uzyskuje Miasto Poznań z dzierżawy słupów reklamowych?
6. Od lat stowarzyszenia, organizacje, miejscy aktywiści zwracali się z prośbą o umożliwienie promowania niekomercyjnych bądź ważnych społecznie wydarzeń na nośnikach reklamowych w Poznaniu. Czy miasto wypracowało takie zasady?
Informacja i zdjęcia na stronie Rady Osiedla:

 

Share

Zobacz również