Garbary – Estkowskiego – komunikacyjny koszmar

To co się dzieje na skrzyżowaniu Garbar z Estkowskiego to jeden wielki bałagan! Otrzymaliśmy pismo od Miejskiego Inżyniera Ruchu, dotyczące trwających prac nad nowym projektem organizacji komunikacji w tym punkcie. Ale to, co od kilku dni dzieje się w tym miejscu jest nie tylko skandaliczne, ale zagraża bezpieczeństwu pieszych. Na złe zaprogramowanie świateł zwracają nawet uwagę kierujący tramwajami, a pamiętać musimy, że bimby mają tu priorytet.

Koszmarne skrzyżowanie - fot. Tomasz DworekNajgorsze – koszmarne warunki przejścia przez krzyżowanie mają piesi. Na odcinku Carlsberg – przystanki tramwajowe nie można przejść na jednej zmianie świateł -nawet próbując przebiec ten odcinek! Najbardziej irytująca jest sytuacja, gdy wszystko stoi – wszędzie pali się czerwone światło.

Sytuacja na dziś:

Najgorzej wygląda przejście północ – południe przez Estkowskiego – Garbary, zarówno po stronie wschodniej (Carlsberg – przystanki tramwajowe) jak i zachodniej (szkoła – Piaskowa)

(Carlsberg – przystanki tramwajowe) Brak możliwości przejścia na jednej zmianie świateł, teraz jeszcze skrócony. Długi okres braku ruchu w jakimkolwiek kierunku (wszyscy stoją)
– sugerowanie likwidacji zawracania – jadąc strony Solnej. Praktyczne niewiele aut korzysta z tej możliwości.

Kierunek (szkoła – Piaskowa) Brak możliwości przejścia na jednej zmianie świateł, brak synchronizacji 3 sygnalizatorów w tej linii. Pierwszy idąc od strony szkoły pokazuje czerwone, gdy pozostałe zielone światło.

Idąc od przystanków tramwajowych do osiedli Piaskowa Szyperska i na przystanek autobusowy przy Pawilonie Krzyżanowskiego – brak synchronizacji – brak możliwości płynnego przejścia przez 2 jezdnie.

Sygnalizacja nie uwzględnia także natężenia ruchu w rożnych porach dnia.

Najbardziej jednak irytująca jest sytuacja, gdy czerwone światło pali się dla wszystkich użytkowników; pieszych i kierowców – we wszystkich kierunkach.

Garbary - Estkowskiego (2)

Napisali – dziękujemy za wsparcie:

http://www.fakt.pl/poznan/drogowcy-chca-zmian-na-skrzyzowaniu-w-centrum-poznania,artykuly,607279.html

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/9334947,garbary-bedzie-latwiej-przejsc-pasami,id,t.html

Share

Zobacz również

1 odpowiedź

  1. PanMarcepan pisze:

    To ktoś tam patrzy na światła? Ja od zawsze patrzę czy nic nie jedzie i czy policji nie ma. Tak samo na większości źle zaprogramowanych skrzyżowań.