Zmodernizowany monitoring na Półwiejskiej

Magistrat zrealizował kolejne prace związane z modernizacją miejskiego monitoringu. W odbiorze nowej infrastruktury przy ulicy Półwiejskiej i Placu Wiosny Ludów brali udział staromiejscy radni.

Monitoring deptaku będzie teraz znacznie bardziej precyzyjny, w ciągu ulicy zmodernizowano 17 kamer, a także niezbędne oprzyrządowanie techniczne, m.in. nowe słupy. W miejsce urządzeń które były montowane jako jedne z pierwszych wiele lat temu zamontowano sprzęt najnowszej generacji. Kamery w tym fyrtlu pojawią się także na ulicy Rybaki, po zakończeniu remontu.

Monitoring w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo publicznie i stanowi on ważny element miejskiej infrastruktury. Szczególnie ważny jest na najważniejszym poznańskim  deptaku.

Udział w odbiorach miejskich inwestycji jest jednym z obowiązków staromiejskich radnych. Podczas spotkania z urzędnikami w terenie przyjrzeliśmy się elementom infrastrukturalnym, mieliśmy także możliwość zobaczenie obrazu z nowych kamer, które pozwalają z dużej odległości dostrzegać szczegóły – mówi radny Tomasz Dworek

Share

Zobacz również