Młode Stare Miasto – oto laureaci konkursu

Brawo Wy! Młodzi poznaniacy zafascynowani Starym Miastem! Na konkurs Młode Stare Miasto organizowany przez Radę Osiedla wpłynęło sporo prac – zdjęć przedstawiających ważną dla wszystkich dzielnicę Poznania.

Konkurs adresowany był uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Osiedla Stare Miasto.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na przestrzeń, która jest dziedzictwem kulturowym Poznania, w której przebywają i uczą się – informuje Weronika Sińska, przewodnicząca jury.

Poznań - fot. Maciej Klebaniuk

Mamy nadzieję, że udział w konkursie zdopingował młodych fotografów do poszerzenia wiedzy o architekturze Starego Miasta oraz zachęcił do odkrywania mniej znanych miejsc w przestrzeni publicznej dzielnicy – mówi Alicja Wilak, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla.

Jury w składzie: Małgorzata Osińska, Weronika Sińska i Alicja Wilak przyznało jedną nagrodę główną oraz 7 wyróżnień.

Nagrodę główna: tablet i kurs fotografii w Centrum Kultury Zamek otrzymał Maciej Klebaniuk, uczeń Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego.

Wyróżnienia

W kategorii uczniów szkół podstawowych otrzymała Gabriela Liszkowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 82, w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych – Florian Stanicki z gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej oraz Maksymilian Mateusz Kuch, również uczeń gimnazjum Sióstr Urszulanek.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienia otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu: Tomasz Blimel, Dawid Ciesielski, Stanisław Ratajczak oraz Paweł Łuczak.

Laureaci otrzymali także elektroniczne ramki do prezentacji zdjęć, vouchery na udział w warsztatach fotograficznych w CK ZAMEK oraz bilety do kina.

Nagrody wręczyliśmy podczas świątecznego spotkania. Prace laureatów będziemy mogli oglądać od 15 do 31 stycznia w Holu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim.

Share

Zobacz również