Zielony Poznań – po raz 25!

W tym roku już po raz dwudziesty piąty odbędzie się jubileuszowa edycja konkursu „Zielony Poznań”. Zapraszamy mieszkańców Starego Miasta do udziału w przedsięwzięciu, dla własnej satysfakcji a także z troski o wspólną przestrzeń. Wszystkim nam powinno zależeć na zieleni i estetyce w naszych fyrtlach!

Inauguracja miejskiego przedsięwzięcia odbędzie się w najbliższy weekend podczas kiermaszu przed Palmiarnią. Organizatorzy zapraszają na atrakcje dla rodzin, animacje dla dzieci, pokazy florystyczne, warsztaty z ogrodolecznictwa i wiele innych. Producenci zaoferują bogaty wybór materiału roślinnego, akcesoria rolnicze oraz nawozy.

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy mieszkańców Starego Miasta, gdzie w ściśle zabudowanej przestrzeni potrzeba włożyć szczególnie dużo wysiłku w pielęgnację ukwieconych balkonów, skwerów czy ogródków – mówi Alicja Wilak, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla i dodaje, że z roku na rok w konkursie udział bierze coraz więcej osób!

Od poniedziałku 14 maja 2018 r. karty zgłoszenia udziału do Konkursu można odbierać w siedzibie Rady Osiedla Stare Miasto przy ul. Młyńskiej 11 (Internat Szkoły Mistrzostwa Sportowego) oraz na portierni Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego al. Niepodległości 32 (Szkoła Podstawowa nr 13) w godz. 8.00 do 18.00.

Karta zgłoszenia dostępna także pod tym linkiem – pobierz PDF 

Szczegółowy regulamin – PDF

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 20 czerwca 2018 r.

Laureaci 2017 – czytaj i oglądaj poniżej

————————————————————————————————————————–

Celem konkursu Zielony Poznań jest edukacja społeczna mieszkańców w zakresie estetyki i kultury kształtowania terenów zieleni w miejscu zamieszkania, jak i w pracy oraz utrwalanie wizerunku Poznania postrzeganego zawsze jako miasto zieleni.Konkurs składa się z dwóch etapów (osiedlowego i miejskiego).

W pierwszym etapie – osiedlowym konkursu, przedstawiciele Rad Osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych dokonują lustracji zgłoszonych obiektów do 15 lipca.

Laureaci edycji 2017 – zobacz galę wręczenia nagród

——————————————————————————————————————————

Najwyżej ocenione z nich przechodzą do etapu drugiego konkursu – miejskiego.Tam staromiejskich laureatów oceniać będą przedstawiciele Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta. Komisja powołana przez Prezydenta Miasta wybierze w terminie do 3 sierpnia najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach konkursu.

Share

Zobacz również