Zgrani Sąsiedzi

Najbardziej pasjonujące okazały się rozgrywki w Tik-Tak, Konspekt oraz Dixit. 30 mieszkańców Starego Miasta wzięło udział w projekcie „Zgrani Sąsiedzi” w ramach Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych finansowanych z budżetu Rady Osiedla .

W klasztornej salce przy ulicy Garbary mieszkańcy brali udział w rywalizacji w grach planszowych. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 65, a największymi pasjonatami okazali się dwudziesto i trzydziestolatkowie.

Najbardziej pasjonujące okazały się rozgrywki w Tik-Tak, Konspekt oraz Dixit. Wszystkie te gry cechuje spora interakcja między graczami, co wydaje się ważną wskazówką w kolejnych tego typu inicjatywach. Dla uczestników przygotowano także się napoje, słodkie oraz słone przekąskami, a także świeże owoce z pobliskiego Placu Bernardyńskiego.

Rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 wspólnie z przedstawicielami kawiarni Kawroz Club na Chwaliszewie, którzy zdecydowali się wspomóc nas grami i swoim doświadczeniem instruktorskim przy organizacji wydarzenia – informuje Paweł Appelt, organizator wydarzenia.

Organizatorzy planują cykliczne organizowanie spotkań przy planszówkach skierowanych do grupy wiekowej, która była najbardziej zainteresowana rywalizacją.

Jestem przekonany, że zebrane doświadczenie przy organizacji „Zgranych Sąsiadów” zaprocentuje w przyszłości zwiększeniem skali działania i zaproszeniem do wspólnej zabawy i poznania się większej ilości mieszkańców Starego Miasta – informuje w sprawozdaniu organizator

 

 

Share

Zobacz również