pOtworkowe warsztaty dla dzieci

Dzieciaki go uwielbiają – przypomina minecraft, pokazuje świat do góry nogami i czasami chroni przed deszczem – pOTWÓR GIGANT w tym roku zawita na Stary Rynek w Poznaniu! Na wyjątkowe wydarzenie plenerowe warsztaty fotografii otworkowej zapraszamy staromiejskie dzieciaki!

pOtworki to aparaty typu camera obscura, które pomagają oswoić się z fotografią analogową i udowadniają, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia.

Warsztaty odbywać się będą na Starym Rynku, gdzie stanie camera obscura wielkości 2x2x2m – w jej wnętrzu obejrzymy serce Poznania z perspektywy aparatu i dowiemy się jak powstaje obraz fotograficzny – informuje Maciej Bogunia

Następnie dzieci będą konstruowały własne aparaty pOtworkowe z materiałów z odzysku, zaprojektują etui z nieużywanych ubrań, dalej wykonają czarno-białe fotografie oraz nauczą się jak je samodzielnie wywołać. Zapewne większość z uczestników po raz pierwszy odwiedzi krainę pOtworków – ciemnię fotograficzną!

27 lipca, czwartek, 12:00-15:30 – Stary Rynek w Poznaniu /od ulicy Szkolnej/

Warsztaty dla dzieci 6+. Zachęcamy do uczestnictwa całe rodziny! Wstęp bezpłatny! Warunkiem uczestnictwa są zapisy: otworki.potworki@gmail.com

Projekt sfinansowano w ramach Staromiejskich Inicjatyw Osiedlowych Rady Osiedla Stare Miasto.

Share

Zobacz również