Wyłączenie sygnalizacji w centrum Poznania

Czy wyłączenie świateł w centrum Poznania opłaci się wszystkim uczestnikom ruchu? Na to pytanie próbują odpowiedzieć specjaliści Zarządu Dróg Miejskich.

W ramach testu w okresie letnim wyłączone zostaną sygnalizacje przy Świętym Marcinie (skrzyżowania z Gwarną, Ratajczaka i Piekarami), Al. Marcinkowskiego i placu Wolności oraz przy ul. Libelta (skrzyżowanie z Kościuszki).

sygnalizacja

Również Rada Osiedla Stare Miasto od dłuższego czasu starała się przekonać Zarząd Dróg Miejskich do wyłączenia części niepotrzebnych sygnalizacji świetlnych w centrum Poznania. Nam się to nie udało, na szczęście miejski radny Tomasz Wierzbicki miał większą siłę przebicia.

Z niecierpliwością czekamy na realizację tych zapowiedzi oraz wyniki testów.
Jako Rada Osiedla Stare Miasto planujemy w najbliższym czasie przygotować listę sygnalizacji świetlnych w obrębie Starego Miasta, które wymagają regulacji (np. zbyt krótki czas światła zielonego dla pieszych). 

Aktualizacja 25.07.2015

W sobotę 25 lipca rozpoczęła się pierwsza część testu możliwości wyłączeń sygnalizacji w centrum Poznania – drogowcy zaczęli od skrzyżowania Al. Marcinkowskiego i placu Wolności. Wiceprezydent Wudarski przyznaje, że to po części odpowiedź na nasze postulaty o Stare Miasto bez zbędnych świateł.

Polecamy dzielić się swoimi odczuciami odnośnie wyłączania sygnalizacji. Na placu Wolności pojawi się punkt konsultacyjny, zapowiadana jest również specjalna internetowa ankieta skierowana do mieszkańców. Wszelkie uwagi można także kierować do Rady Osiedla Stare Miasto oraz Zarządu Dróg Miejskich. 

Share

Zobacz również