Wielkie sprzątanie brzegów Warty – z nagrodami!

Zapraszamy na wielkie sprzątanie brzegów Warty po sezonie! Niski stan rzeki obnażył dość mocno jej zanieczyszczone brzegi, a po całym sezonie spędzonym nad Wartą warto po sobie posprzątać!

mapa_sprzatanie_wartySprzątanie zaplanowano na 12 września, początek o godzinie 10 w Starym Porcie – przyjść może każdy chętny i wszystkich serdecznie zapraszamy, a media prosimy o pomoc w rozpropagowaniu tej informacji, by przyciągnąć jak najwięcej tych, którym wygląd brzegów naszej rzeki nie jest obojętny. W akcji zapowiedziało udział kilka poznańskich szkół, współpracę zapowiedziały: Wydział Oświaty, Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Do uporządkowania zaplanowano oba brzegi Warty na odcinku między Starym Portem a mostem Królowej Jadwigi. Chętni do sprzątania będą mieli 7 punktów (cypel, pomiędzy mostami Chrobrego i Rocha po obu stronach, pomiędzy mostami Rocha a Królowej Jadwigi po obu stronach i teren plaży miejskiej Rataje) i tam otrzymają worki na śmieci, rękawice i wodę do picia, a zmęczonym na zakończenie sprzątania, około godziny 14 – grochówkę i kiełbasę z grilla. Będą też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (w tym rower!) dla wszystkich sprzątających.

W sprzątaniu weźmie udział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, a także staromiejscy radni.

Akcja odbywa się pod hasłem „Spływaj śmieciu, tej!” a partnerami Miasta Poznania są: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, Mariniarze, KontenerArt i Brzeg Wschodni.

Sprzątanie Warty, fot: Tomasz Dworek

Share

Zobacz również