Design Festiwal – w tym roku nad Wartą

O tym, że design w przestrzeni miejskiej ma znaczenie wiemy doskonale, lubimy przecież przebywać w dobrze zaprojektowanych i wykonanych przestrzeniach. W Poznaniu coraz bardziej zbliżamy się do Warty i to właśnie miasto nad rzeką będzie w tym roku tematem Poznań Design Festiwalu.

Partnerem przedsięwzięcia jest Rada Osiedla Stare Miasto.

Tegoroczny program pod nazwą „Urzeczeni” przeniesie się bliżej wody proponując ciekawe warsztaty, projekcie filmowe i interaktywne instalacje. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-20 maja w rejonie Plaży Miejskiej, pawilonu Nowa Gazownia i Placu Wolności.

W programie znajdzie się między innymi panel komunikacyjny Poznań Design Talks oraz moduł JESTEŚ™, czyli cykl otwartych mentorskich spotkań łączących dyskusje z konsultacjami. Do współpracy przy obu modułach poproszeni zostali cenieni praktycy i teoretycy z wielu dziedzin projektowania m.in. z Polski i zagranicy.

Nie zabraknie także warsztatów projektowych, między innymi z odnawiania mebli (z twórcą bloga Rzuć Pan Okiem Pawłem Machometem), a także projektowania rzeki metodą design thinking oraz Water Sideways.

W ramach KIDS Design każdego dnia festiwalu dzieci i młodzież pod czujnym okiem prowadzących będą rozwijały swoją kreatywność i wrażliwość przestrzenną na specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach.

Kolejnym wydarzeniem będzie Cinema Design, w którym zaprezentowane zostaną filmy związane z kwestiami projektowego wykorzystania terenów nadrzecznych oraz roli i potencjału rzeki w mieście.

Ważnym punktem tegorocznego festiwalu będzie wystawa „U źródła” skoncentrowana wokół tematyki wody, jako nieocenionego dobra o kurczących się zasobach. Poruszy ona problematykę funkcjonowania wody w przestrzeniach społecznych.

Poznań Design Festiwal 2017 pod hasłem Urzeczeni jest pierwszą częścią 3 letniego projektu pod nazwą POZNAŃ MIASTO ŻYWIOŁÓW. Projekt zakłada wykorzystanie festiwalu jako narzędzia do prezentowania rozwiązań prospołecznych w zakresie 3 żywiołów: WODY-ZIEMI-POWIETRZA.

Share

Zobacz również