Staromiejska Migawka 2018 – konkurs foto

Zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu fotograficznego MIGAWKA STAROMIEJSKA adresowanym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie Starego Miasta oraz dzieci i młodzieży mieszkających na terenie naszego osiedla.

Zadanie jest bardzo proste: należy zrobić oryginalne zdjęcie detali osiedla, mniej znanych miejsc w przestrzeni publicznej, zmian, jakie dokonują się na Starym Mieście albo zieleni wkomponowanej w zabytkową architekturę Starego Miasta. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano nagrody:  bony podarunkowe w wysokości 500 i 300 zł [w kilku kategoriach] a także warsztaty fotograficzne w Centrum Kultury Zamek. Konkurs zakończy się wystawą prac.

Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na przestrzeń, która jest dziedzictwem kulturowym Poznania, w której przebywają i uczą się. Udział w konkursie ma rozwijać u uczestników kreatywność oraz umiejętność dostrzegania niezwykłych detali miasta, zwiększyć wiedzę o architekturze Starego Miasta oraz zachęcić do odkrywania mniej znanych miejsc w przestrzeni publicznej dzielnicy. Ponadto, celem konkursu jest propagowanie sztuki fotograficznej oraz rozwijanie umiejętności obserwacji oraz interpretacji.

Aby wziąć udział w Konkursie należy w dniach 1 maja – 16 czerwca 2018 r. dostarczyć pracę konkursową (lub zestaw prac) drogą elektroniczną na adres: osiedle_staremiasto@um.poznan.pl w formacie obrazów *.jpg, *.png, *bmp, *.tif  lub *.pdf. Zdjęcia powinny być dobrej jakości umożliwiającej wydruk pracy na potrzeby wystawy.

Uczestnik Konkursu ma obowiązek dołączyć do pracy konkursowej kartę zgłoszenia, która stanowi załącznik do Regulaminu.

Termin nadsyłania prac 16 czerwca 2018 r.

Organizatorem konkursu jest Rada Osiedla Stare Miasto, partnerami Miasto Poznań i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Karta zgłoszeniowa i regulamin

Regulamin konkursu fotograficznego 2018_

Migawka Staromiejska – formularz 2018 – doc

Migawka Staromiejska – formularz 2018 – PDF

Podsumowanie edycji 2018

Share

Zobacz również