Rodzinny Piknik Staromiejski – zapraszamy w sobotę!

Zapraszamy na Piknik Staromiejski w Parku Stare Koryto Warty. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla rodzin. Będą występy muzyczne w tym fragmenty musicalu Madagaskar (Wyginam śmiało ciało), warsztaty plastyczne i konkurs latawcowy pod patronatem prezydenta Poznania. Będą lubiane przez najmłodszych pokazy miejskich służb, darmowy owocowy poczęstunek i koncerty z finałem Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestra Ukulele. Piknik organizowany jest razem z Fundacją Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS.

Celem wydarzenia jest integracja lokalnej społeczności oraz pokazywanie i promowanie działalności organizacji pozarządowych, instytucji, placówek oświatowych i odpowiedzialnych społecznie firm działających na Starym Mieście.

Zapraszamy w sobotę 9 września od 11:00 do 16:00 do Parku Stare Koryto Warty. Wydarzenia odbywać się będą w kilku punktach, w amfiteatrze i w okolicach Wartofrajdy.

Plan Pikniku Staromiejskego

Konkurs latawcowy o Puchar Prezydenta Miasta Poznania

Zapraszamy na warsztaty rodzinnego tworzenia latawców. Każdy chętny będzie mógł bezpłatnie wykonać latawiec, który weźmie udział w konkursie, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Finałowy pokaz latawców odbędzie się o godzinie 14:00. Oceniane będzie estetyka latawca oraz możliwości jego długiego szybowania w powietrzu. Na zwycięzców czeka puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Poznania.

Animacje dla dzieci: warsztaty plastyczne, gry i zabawy podwórkowe, malowanie twarzy i konkursy z nagrodami.

Pokazy i warsztaty taneczne Szkoły Tańca i Baletu Fouetté

Choreografia nawiązywać do przedstawienia „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”. Spektakt baletowy w reżyserii Beaty Książkiewicz z muzyką Waldemara Rychłego wystawiany był m.in. na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Tancerze ze szkoły tańca przedstawią za pomocą ruchu i muzyki historię: Starego Marycha, Bamberki, Jarmarku Świętojańskiego, Lecha Poznań oraz Poznańskich Pyrek. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowana będzie także Strefa Sztuki Tańca, gdzie pod opieką doświadczonych pedagogów będzie można poznawać różnorodne style i techniki baletu.

Warsztaty lalkarskie Zespołu Szkół Odzieżowych

Warsztaty poprowadzą zdolni uczniowie Technikum Odzieżowego z ul. Kazimierza Wielkiego pod opieką Lidii Koralewskiej. Będzie można uszyć swoją oryginalna lalkę, zaprojektować dla niej odpowiednią kreację, a własną pracę zabrać potem z dumą do domu.

Pokazy miejskich służb: Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej

W parku powstanie między innymi miasteczko ruchu drogowego, warsztaty pierwszej pomocy oraz moblilny komisariat. Policja zaprasza na akcję „Poznański rower – bezpieczny rower”. Przypominamy! Aby móc oznakować rower wymagany jest dowód osobisty (rowery dziecięce rejestrowane są na osobę pełnoletnią) a rower musi posiadać światła odblaskowe i dzwonek.

Nie zabraknie informacji o bezpiecznej podróży dzieci do szkoły czy zachowaniu się w przypadku ataku psa. Strażacy z 1 Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego przygotują także specjalne warsztaty bezpieczeństwa nad wodą. A w parku spotkać będzie można maskotki lubiane przez makuchów – Strażnika Wartusia i Sierżanta Pyrka.

W Pikniku Staromiejskim udział wezmą także instytucje, fundacje i stowarzyszenia i odpowiedzialne społecznie firmy działające na Starym Mieście: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Koalicja Święty Marcin, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Fundacja Nasze zdrowie, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Poznańskie Centrum Świadczeń, Dobra Kawiarnia.

Dla piknikowych gości zaplanowano także darmowy owocowy poczęstunek.

Występy na scenie w amfiteatrze Parku Stare Koryto Warty

10:45 Występ taneczno-wokalny dzieci z Przedszkola nr 23
11:00- 11:40 Występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Musicalowej Erato, zespołów teatralno – estradowych „Mix” oraz „Esy Floresy”, a także uczniów Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich.
11:40 – 12:00 Występ baletowy dla dzieci Szkoła Tańca i Baletu Fouette
12:00-12:20 Pokazy iluzjonisty Lukasa Starlinga
12:20-12:30 Zespół Seniorów Feniksianki – taniec ludowy i współczesny
12:30-12:45 Występ saksofonisty Jacka Rubczaka
12:45 – 13:10 „Chór seniorów ” Jesienne Róże” z „Klubu Centrum”
13:10-13:30 Pokazy iluzjonisty Lukasa Starlinga
13:30 – 13:45 Występ operetkowo – musicalowy solistów zespołu ” Jesienne Róże” z „Klubu Centrum”
14:00 Finał Konkursu Latawcowego o Puchar Prezydenta Miasta Poznania
14:20 – 15:00 „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” Szkoła Tańca i Baletu Fouetté
15:00 – 15:15 Happening Teatru Muzycznego „Wyginam Śmiało Ciało” ze spektaklu Madagaskar
15:20 – 16:00 Koncert zespołu muzycznego Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

Wydarzenie zakończy się o godzinie 16:00 Wstęp na wszystkie atrakcje – bezpłatny! W ramach dni Starego Miasta zapraszamy także na rajd rowerowy Starego Marycha i podsumowanie projektu Dobry Sąsiad

Piknik Staromiejski w ubiegłym roku:

Share

Zobacz również