Konkurs Migawka Staromiejska – czekamy na oryginalne zdjęcia!

Zapraszamy do udziału w Konkursie fotograficznym MIGAWKA STAROMIEJSKA adresowanym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, zlokalizowanych na terenie Starego Miasta oraz dzieci i młodzieży mieszkających na terenie naszego osiedla.

Zadanie jest bardzo proste: należy zrobić oryginalne zdjęcie Starego Miasta. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano nagrody:  bony podarunkowe w wysokości 500 i 300 zł [w kilku kategoriach] a także warsztaty fotograficzne w Centrum Kultury Zamek. Konkurs zakończy się wystawą prac.

Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na przestrzeń, która jest dziedzictwem kulturowym Poznania, w której przebywają i uczą się. Udział w konkursie ma rozwijać u uczestników kreatywność oraz umiejętność dostrzegania niezwykłych detali miasta, zwiększyć wiedzę o architekturze Starego Miasta oraz zachęcić do odkrywania mniej znanych miejsc w przestrzeni publicznej dzielnicy. Ponadto, celem konkursu jest propagowanie sztuki fotograficznej oraz rozwijanie umiejętności obserwacji oraz interpretacji.

Aby wziąć udział w Konkursie należy w dniach 10 maja – 30 czerwca 2017 r. dostarczyć pracę konkursową (lub zestaw prac) drogą elektroniczną na adres: osiedle_staremiasto@um.poznan.pl w formacie obrazów *.jpg, *.png, *bmp, *.tif  lub *.pdf. Zdjęcia powinny być dobrej jakości umożliwiającej wydruk pracy na potrzeby wystawy.

Uczestnik Konkursu ma obowiązek dołączyć do pracy konkursowej kartę zgłoszenia, która stanowi załącznik do Regulaminu.

Termin nadsyłania prac 30 czerwca 2017 r.

Organizatorem konkursu jest Rada Osiedla Stare Miasto, partnerem Wydawnictwo Media Rodzina

Karta zgłoszeniowa i regulamin

Regulamin konkursu fotograficznego 2017 – pobierz PDF

KARTA ZGŁOSZENIA 2017 – pobierz PDF

KARTA ZGŁOSZENIA 2017 – pobierz docx

Poznań - fot. Maciej Klebaniuk

Poznań – fot. Maciej Klebaniuk, praca nagrodzona w Konkursie Młode Stare Miasto 2015

Share

Zobacz również