Nad Wartą. Wyrównanie drogi gruntowej i nowe inwestycje

Magistrat stara się zapewnić porządek nad Wartą. To trudne zadanie biorąc pod uwagę bałaganiarstwo osób imprezujących nad rzeką. Niezbyt estetycznie wyglądają także koleiny na trawie, które powstały w wyniku poruszania się ciężkich pojazdów. To utrudnienie m.in. dla biegaczy i rowerzystów. O wyjaśnienia poprosiliśmy Urząd Miasta.

Odpowiedzi udzielił pan Szymon Błażek z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, który odpowiada za porządek na nadwarciańskich łąkach.

Na odcinku dolnej terasy Warty od Bielnik na Wildzie do wysokości ul. Za Groblą wyrównaniem nawierzchni wraz z obsiewem zajmie się Enea – wykonawca prac podziemnych na tym terenie. Termin wykonania ustalono na 15 kwietnia 2017 r.

Od Cypla w kierunku Mostu Rocha droga wzdłuż Wartostrady zostanie wyrównana za pomocą walca, ale nie będzie obsiewana. Jest to droga gruntowa, która przez cały sezon będzie eksploatowana przez śmieciarki i pojazdy obsługujące toalety, policę, do tego dojdą także ciężkie maszyny w związku z robotami budowlanym przy Starym Korycie.

Jak informuje prezydent Mariusz Wiśniewski nad Wartą są prowadzone prace modernizacyjne infrastruktury w okolicach rzeki, których nie robiono od dziesiątków lat. Trwa m.in. aranżacja dojścia do rzeki przy ulicy Marii Panny, gdzie będzie główne miejsce postoju tramwaju wodnego, a także schodów po drugiej stronie rzeki tj. na cyplu, w pobliżu przystani rzecznej, która ma ruszyć już z końcem tego miesiąca.

Trwa także zbrojenie terenów w okolicach planowanych plaż miejskich pod kątem mediów. W tym roku będą budowane także schody wraz z pochylnią w okolicach Czartorii.

Share

Zobacz również