Sprzątaj po swoim psie!

Psie kupy są poważnym problemem na Starym Mieście. Rada Osiedla od lat apeluje do mieszkańców o sprzątanie po swoich pupilach. Większość właściciel czworonogów dostosowuje się do postanowień prawa i ogólnie przyjętych zasad społecznych, szanuje także swoje otoczenie. Zawsze niestety znajdą się ci, którzy porządek mają za nic, dlatego też radni poparli Straż Miejską w nakładaniu maksymalnych kar.

Sprzątaj po psie, fot. Mirosłąwa Halilowić

Psie odchody pozostawione na chodnikach, trawnikach, skwerach to nie tylko tzw. „mina” w którą każdy z nas pewnie kiedyś wdepnął, ale też duże zagrożenie dla zdrowia – są również siedliskiem bakterii i wirusów – podkreśla Mirosława Halilović, członek Zarządu Osiedla.

Rada Osiedla ponawia apel – sprzątajmy po swoich pupilach!

Do dyspozycji mieszkańców przygotowano kilkadziesiąt tysięcy woreczków foliowych pomagających zbierać psie odchody. Zapraszamy także na dyżury do siedziby Rady, przy ul. Młyńskiej 11. Pakiety woreczków wydawane są bezpłatnie

Dyżury odbywają się w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w siedzibie Rady, przy ul. Młyńskiej 11 w godzinach od 17.00 do 18.30. Pierwszy dyżur po przerwie wakacyjnej to wtorek 6 września 2016 r.

Park w Starym Korycie - fot. Tomasz Dworek (7)

Share