Nowa siłownia w Parku Marcinkowskiego

W czwartek 20 października w parku im. Karola Marcinkowskiego została odebrana przez Radę Osiedla i uruchomiona kolejna na Starym Mieście siłownia zewnętrzna.

Siłownia w Parku Marcinkowskiego, fot. M. HalilovićBudowa plenerowej siłowni w Parku Marcinkowskiego to inicjatywa Rady Osiedla.

Nie pierwsza tego typu. Do tej pory rada finansowała powstanie podobnych obiektów na skwerze w pobliżu Mostu Królowej Jadwigi, w ogrodzie jordanowskim przy ul. Solnej oraz na terenie Parku Wieniawskiego.

Ze względu na to, że Park Marcinkowskiego jest zabytkiem, tym razem konieczna była zgoda Miejskiego Konserwatora. Na jego wniosek wokół urządzeń wykonano w strefach bezpieczeństwa nawierzchnię syntetyczną w kolorze zielonym.

Siłownia składa się z 10 urządzeń, m.in. biegacza, nart biegówek, wyciągu górnego czy orbiteka. Na konstrukcji zamieszczono ich opis wraz z instrukcją i zaleceniami ćwiczeń. Wszystkie maszyny posiadają certyfikat zgodności z obowiązującymi normami bezpieczeństwa – informuje radna Małgorzata Osińska.

W trakcie odbioru radni zgłosili kilka uwag, m.in. dotyczących potrzeby wyrównania poziomu ziemi wokół urządzeń. Zarząd Zieleni Miejskiej, który jest  wykonawcą przedsięwzięcia zobowiązał się do szybkich działań. Koszt inwestycji to 40 tys. zł.

Obecnie czekamy również na doposażenie sąsiadującego z siłownią placu zabaw w 4 dodatkowe urządzenia, które  są już zamówione i powinny pojawić się  na placu zabaw w listopadzie – mówi Mirosława Halilović z Zarządu Rady Osiedla.

Siłownia uzupełni ofertę rekreacyjną parku, w którym funkcjonuje już skatepark, boisko do street-balla i plac zabaw dla najmłodszych. Mamy nadzieje, że pogoda jeszcze w tym  dopisze i będzie można poćwiczyć w nowej siłowni!

Siłownia w Parku Marcinkowskiego, fot. M. Halilović

fot. Mirosława Halilović, Zbigniew Burkietowicz

Share

Zobacz również

1 odpowiedź