Na podwórku nie musi być nudno!

Czy wakacje na podwórku muszą być nudne! Na pewno nie. W trakcie tegorocznych wakacji przez cały miesiąc lipiec i sierpień dzieci z kamienicy przy ul. Kościuszki 80 uczestniczyły w projekcie „ Wakacje na naszym podwórku” . Pomysłodawcą projektu była grupa sąsiadów z tej kamienicy przy wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, a realizatorem projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych „Sąsiedzi z kółturą”.

Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu na podwórku a to przede wszystkim grupa młodszych dzieci na zabawach, malowankach, ozdabianiu różnych przedmiotów. Grupa starszych dzieci uczestniczyła w ciekawych warsztatach fotograficznych poznając tajniki robienia wyjątkowych zdjęć za pomocą aplikacji w smartfonach. Były tez wyjścia plenerowe wraz z instruktorem i oczywiście dodatkowym opiekunem – rodzicem – podsumowuje wydarzenia Mirosława Halilowić z Zarządu Osiedla.

Zwieńczeniem działań fotograficznych była wystawa zdjęć na terenie podwórka a także wręczenie nagród, podziękowanie dla organizatorów i uczestników oraz wielka chęć spotkania się w przyszłym roku. Nie zabrakło tradycyjnej dla tej społeczności sąsiedzkiej pizzy.

Zachęcamy do zgłaszania w przyszłym roku wniosków na organizację i wspieranie inicjatyw lokalnych. Wnioskodawcą może być grupa co najmniej trzech osób pełnoletnich lub młodszych pod opieką osoby dorosłej a samo przygotowanie wniosku bardzo proste. Naprawdę warto zadbać, by podwórkowe wakacje były super!

Share

Zobacz również