Stare Miasto – ZA DRZEWAMI!

W najbliższą sobotę po raz kolejny odbędzie się Parada Sobótkowa. Podziwiać będzie można jednostki pływające przygotowane przez poznańskie Rady Osiedli. Wśród naszych instalacji był m.in. Koziołek z Ratusza, a w ubiegłym roku Stare Miasto było kobietą! W tym roku sezonie stawiamy na zieleń! Stare Miasto – Za Zielenią!

Tak opisujemy naszą instalację:

Wypoczynek wśród zabytkowych budynków i starych drzew, dających błogi cień podczas upałów i czystsze powietrze to małe – wielkie przyjemności, ale także odpowiedzialność w dbaniu o nasze dziedzictwo historyczne i ekologię!

Dlatego podczas tegorocznej parady symbolem Starego Miasta jest ponad 100-letnie drzewo, o które należy pielęgnować. Radni starają się o jak największą liczbę nasadzeń zieleni. Uważają, że za każde wycięte drzewo należy posadzić co najmniej 10 nowych! Stare Miasto – Za Drzewami!

Rada Osiedla Stare Miasto to aktywni mieszkańcy dbający o swoje fyrtle. Stawiają na: więcej zieleni, dobrze wyposażone place zbaw i skwery, poprawę komfortu i spokoju życia a także estetyki na Starym Mieście.

Pochwalić mogą się zainicjowaniem i zrealizowaniem wielu inwestycji, m.in. parku w Stary Korycie Warty, Ogrodu Jordanowskiego przy Solnej, nasadzeń zieleni czy – może to zabrzmieć banalnie ale jest ważne postawieniem ławek o które prosili seniorzy czy nowymi zabawkami i urządzeniami na placach zabaw.

Głównym celem staromiejskich radnych jest wpływ na komfort życia w centrum Poznania. Mieszkańcy mają prawo do ciszy, spokoju i zdrowego powietrza. A dzięki drzewom i zieleni życie w trudnej urbanistycznie przestrzeni staje się zdrowsze i przyjemniejsze! Stare Miasto – ZA Drzewami!

Autorką tegorocznego projektu i wykonawczynią jest Kasia Hełpa – Liszkowska & family team

PROGRAM „Festiwalu Światła & Parady Sobótkowej nad Wartą 2019”

20.30
Start Festiwalu & Drum Work / Amfiteatr
Start Parady Sobótkowej / Plaża Wilda na wysokości Łazienek rzecznych

20:30 – 23:00
Kids & Skate Park / Park Stare Koryto Warty przy Pawilonie Nowa Gazownia
DJ Set + Wizualizacje na ekranie / Brzeg Warty

20:55 – 21.19
Teatr „Z głową w chmurach” vol.1 / Most Chrobrego

21.19 – 21.40
Fireshow / Amfiteatr

21.40 – 23.00
Liquidacje / Skwer przy ul. Czartoria
Mapping / Noriaki / Brzeg Warty
UV Painting / Park Stare Koryto Warty

22:00 – 22.20
Teatr „Z głową w chmurach” vol. 2 / Most Chrobrego

22:00 – 23:00
Wystawa obiektów świecących UV Studio Psychotropical / KontenerART

22:00 – 23:45
Wypalanie ceramiki w zakwasie chlebowym / Ogród Szeląg


Share

Zobacz również