Są pieniądze na lokalne wydarzenia! Zgłoś się!

Rusza druga edycja Lokalnych Inicjatywach Osiedlowych. Ekologiczne warsztaty podwórkowe, zajęcia taneczne na świeżym powietrzu czy też warsztaty integracyjne dla kobiet – to tylko kilka z zrealizowanych projektów. Poznaniacy po raz kolejny mogą zgłaszać swoje pomysły.

Staromiejskie tanga i milonga (1)Lokalne Inicjatywy Osiedlowe” to projekt, którego założeniem jest wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego tworzenia oraz uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze społecznym.

W drugiej edycji każdy mieszkaniec trzech śródmiejskich dzielnic: Wildy, Łazarza i Starego Miasta może złożyć wniosek – koncepcję na organizację projektu, eventu czy wydarzenia na swoim osiedlu.

Zgłoszone wnioski będą podlegały ocenie komisji konkursowej, a autorzy zwycięskich projektów otrzymają środki na ich realizację – maksymalnie 8 tysięcy zł.

W przypadku tego konkursu duży nacisk stawiamy na inicjatywę samych mieszkańców i społeczników, którzy w założeniu od początku do końca realizują swoje przedsięwzięcie – podkreśla Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Akcja wpisuje się w realizację Programu dla Śródmieścia, jak również jest jednym z pierwszych przejawów nawiązanej współpracy śródmiejskich rad osiedli w ramach powołanej w styczniu br. Koalicji Śródmiejskiej.

Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić wniosek konkursowy. Tu najważniejszy jest odpowiedni opis przedsięwzięcia, a także harmonogram realizacji. Zgłoszenia będą podlegały ocenie komisji konkursowej. Zaakceptowane przez nią działania muszą zostać zrealizowane do końca bieżącego roku.

Zgłoszenia można składać w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta do 12 sierpnia. Po zakończeniu prac komisji konkursowej, zwycięskie projekty będzie można realizować już od początku września.

Regulamin oraz wnioski znaleźć można na stronie projektu.

„Lokalne Inicjatywy Osiedlowe” to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych i realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Share

Zobacz również