Jemy zdrowo i kolorowo! Uczniowie wiedzą, co jest dobre!

Jedzą zdrowo i kolorowo i na dodatek pięknie malują! W konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82 pod patronatem Rady Osiedla udział wzięli także uczniowie „75-tki”

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci zasadami zdrowego stylu życia, w szczególności tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem.

Jury miało trudne zadanie wyboru jednej pracy! Na szczęście wyróżnienie jest grupowe – dla wszystkich uczniów klasy nagrodzonego ucznia w przypadku prac indywidualnych.

A co dzieci rozumieją pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo?”

Dobrze, że słodkie batony, cukrowe drożdżówki i sztuczne napoje są eliminowane ze staromiejskich szkół, a uczniowie coraz częściej zastanawiają się, co jedzą, co dobrze smakuje i ma wartości odżywcze – mówi radna Maria Sokolnicka Guzek.

Jury po długich obradach postanowiło wyróżnić pracę wykonaną przez młodych artystów z klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Poznaniu pod opieką pani Renaty Świerkowskiej, doceniając estetykę i czystość pracy oraz wkład wielu uczniów w powstanie kolażu.

Nagrodą są bilety na klasowe wyjście do teatru na wybrany wspólnie spektakl. Gratulujemy wszystkim uczniom, dziękujemy za udział w konkursie i cieszmy się, że zdrowe odżywianie ma znaczenia dla naszych dzieci.

Nagrodzeni uczniowie z klasy 1b, ze Szkoły Podstawowej nr 82 wybiorą się 6 czerwca do teatru Animacji na spektakl „Odlot”.

Prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 82

Prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 75

Share

Zobacz również