BDBM – podsumowanie grudniowego spotkania z Policją

12 grudnia 2019 w Komisariacie Poznań Stare Miasto odbyło się kolejne – cykliczne spotkanie Bezpieczna Dzielnica – Bezpieczny Mieszkaniec. Poniżej przedstawiamy omówione problemy zgłoszone przez lokalną społeczność.

Tematy z poprzedniego spotkania:

1. Wymuszanie opłat parkingowych od pacjentów szpitali na ul. Marii Magdaleny – Policja wystawiła 32 mandaty karne, jedna z osób umieszczona została w izbie wytrzeźwień.

2. Nielegalny i uciążliwy postój taksówek na ulicy Szkolnej. Mieszkańcy regularnie podnoszą problem głośno zachowujących się taksówkarzy i pojazdów blokujących chodniki – policja zapowiedziała regularny nadzór

3. Przekraczanie prędkości Krakowska, Młyńska Libelta – planowane są spowalniacze, trwają uzgodnienia z Miejskim Inżynierem Ruchu

4. Garbary – pędzące motocykle, naruszające m.in., zakaz ruchu jednośladów przy szpitalu.

Problem ustał ze względu na porę roku, ale w tym roku kalendarzowym ogólnie ukarano 45 osób kierujących pojazdami.

Sprawy bieżące:

  1. Działyńskich 11a, problem słupków na chodniku, starsze osoby zamieszkujące tę okolicę wpadają na słupki, gdyż te po zmroku są mało widoczne.

Słupki będą miały odblaski oraz ustawione zostaną tak, by nie były przeszkodą dla pieszych. Ograniczniki są jednak konieczne, na chodniku nieprawidłowo parkują auta, wjeżdżając przez wyniesione przejście dla pieszych.

2. Zgłoszenie mieszkanki dotyczące hulajnóg i rowerów poruszających się na chodniku.

3. Kwestie szybko poruszających się rowerów na zatłoczonej Półwiejskiej.

Pojawiła się propozycja wyeliminowania ruchu rowerowego, argumentowana powstaniem bezpiecznej infrastruktury rowerowej na równoległej ul. Rybaki.

4. Wyeliminowanie ruchu rowerowego z płyty Pl. Wolności, obok istnieje dobra infrastruktura rowerowa.

5. Zgłoszenia samochodu stojącego od dłuższego czasu przy przystanku na ul. Mostowej i anarchii parkingowej na tej ulicy.

6. Zgłoszenie bałaganu na ul. Gwarnej/Św. Marcin, przy hotelu Lech.

Poznań. W centrum….

Gepostet von Omar Bradley am Donnerstag, 12. Dezember 2019

7. Most Dworcowy – problem samochodów parkujących pod mostem.

8. Św. Marcin – przekraczanie prędkości przez kierowców i motorniczych (strefa zamieszkania). Informacja policji o umiejscowieniu tam mobilnego komisariatu.

9. Działyńskich/ Libelta – pijani ludzie siedzący na ławkach, kwestie porządku i czystości

10. Skarga mieszkańców ul. Kutrzeby w związku z nieprawidłowym parkowaniem w weekendy – policja zapowiada zmiany w infrastrukturze.

11. Pytanie o badanie emisji spalin – policja prowadzi działania w trybie ciągłym.

Notatkę przygotowała radna Lidia Koralewska

Share

Zobacz również