MIASTOPROJEKT na Alfie – będzie neon?

Nowy inwestor akademika w jednym z budynków Alfy zapowiada rozpoczęcie prac remontowych jesienią tego roku. Cieszy plan odtworzenie neonu MIASTOPROJEKT! W zasobach miejskiego repozytorium Cyryl są dokładne plany! Obecnie prowadzone są rozmowy z firmą, która zrealizuje prace budowlane. W wysokościowcu znajda się 140 apartamenty z własną łazienką i aneksemem kuchennym.

Koncepcja marki LIV zakłada, że najemcami akademików będą osoby od 18 do 35 lat. Zatem nie tylko studenci są mile widziani, ale także absolwenci podejmujący swoją pierwszą pracę. W ciągu roku akademickiego apartamenty mają być wynajmowane studentom i pracownikom uczelni, a w okresie turystycznym – turystom.

Według danych Urzędu Miasta Poznania w naszym mieście znajdują się 23 uczelnie wyższe, 110 tysięcy studentów, w tym blisko 3700 zza granicy.

Proces adaptacji wieżowca na akademik LIV Poznań obejmie przebudowę obiektu na wielu płaszczyznach. Zachowane zostaną m.in. świąteczne elementy dekoracyjne budynku oraz neon „Miasto Projekt”, które znajdują się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Dla mnie ważne jest także zagospodarowanie zaplecza ALF, zachęcam do przeczytania tekstu w linku. To doskonała przestrzeń na działania studenckie i świetne ściany na murale.


————————-

Dokumentacja projektów neonów „Orient”, „Bar”, „Jubiler”, „Bar Expresso”, „Miastoprojekt”, „Meramont” na Domach Towarowych Alfa przy ul. Armii Czerwonej (obecnie Święty Marcin) | 1969, Źródło: Cyryl

Linki:

https://liv-investment.com/

 

Share

Zobacz również