Zielony Poznań, zielone Stare Miasto – oto laureaci konkursu!

Tegoroczna XXV edycja Konkursu „Zielony Poznań” cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zgłoszenia przesłały zarówno osoby zaangażowane w konkurs od wielu lat, jak i młodsi stażem. Świadczy to o tym, że mieszkańcom zależy na zieleni w przestrzeni w której przebywają.

Doceniamy trud jaki uczestnicy konkursu wkładają w aranżację i pielęgnację swoich okien, balkonów czy zieleńców. Podczas spaceru i oceniania zgłoszeń spotykaliśmy oazy zieleni oraz miejsca przygotowane do wspólnych sąsiedzkich spotkań – mówi przewodnicząca komisji Alicja Wilak

Ten konkurs to jedyny, w którym wygrywają wszyscy, to sąsiedzkie działania, dzięki którym możemy podziwiać piękną zieleń na Starym Mieście.

Na tegoroczną edycję konkursu zgłosiło się 52 uczestników.

– 27 obiektów w kategorii : zielone podwórko, zieleńce, kwietniki osiedlowe
– 29 obiekty w kategorii: balkony, okna, tarasy, loggie

Konkurs obejmuje dwa etapy: I – osiedlowy i II – miejski

W I etapie komisje konkursowe złożone z przedstawicieli Rady, lustrują i oceniają zgłoszone obiekty na podstawie kryteriów i skali ocen: ogólne wrażenie ocenianego obiektu : 0 – 5 pkt, – układ kompozycyjny uwzględniając trafność doboru gatunków i odmian: 0 – 5 pkt.

Po analizie zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Alicja Wilak, Małgorzata Osińska Natalia Chojara, dokonała oceny i zakwalifikowała do etapu II miejskiego następujące obiekty:

1. ZIELONE PODWÓRKO – s. Maria Broniec – ul. Mielżyńskiego 24
2. KWIETNIK PRZEDSZKOLNY – dyr. Katarzyna Łuczyńska – Przedszkole nr 29 – ul. Księcia Józefa 1/3
3. BALKON- Michał Klauziński – ul. Kazimierza Wielkiego 5B/124

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za udział w konkursie. Na spotkanie przy kawie i wręczenie dyplomów zaprosimy osobiście każdego z uczestników po gali finałowej konkursu.

Share

Zobacz również